Як почистити кімнатні рослини від пилу і чому це потрібно робити – дієві поради

Полив, підживлення і пересадка – виявляється, догляд за кімнатними рослинами цим не обмежується. Чистота – запорука здоров’я не тільки у людей, але й у зелених друзів.

Пил з космічною швидкістю осідає не тільки на телевізор і шафи, а й на листя рослин. А від цього порушується процес фотосинтезу, так як блокується надходження сонячного світла, не може правильно проходити повітрообмін, та й обстановка стає сприятливою для різних квіткових паразитів.

І тут висновок один – рослини потрібно чистити і робити цеварто регулярно. Але з індивідуальним підходом. Ось основні способи:

Протерти тканиною

Якщо листя велике і гладке в цьому випадку кращий варіант – протерти ганчіркою з м’якої тканини, змоченою у воді. Ніяких розводів і плям від води не залишиться.

Протирати потрібно і зовнішню і внутрішню поверхню листя. Також можна додати йому блиску, для цього його потрібно протерти соком лимона, або 6% оцтом, розбавленим з водою в пропорції 1/3, а кого не бентежить запах, то і пивом.

Скористатися щіткою

У випадку з рослинами, які мають пухнасте та липке листя, про легке очищення мокрою ганчіркою не може бути й мови. А з такими “фіфами”, як фіалки – це взагалі не варіант. Вони не люблять ні мочити своє листя, ні обприскування, ні витирання.

Для таких рослин підійде м’яка щітка. Наприклад, пензлик для малювання, для макіяжу, для деяких рослин підійде навіть м’яка зубна щітка. Пил та сміття з них потрібно вимітати.

Так само проводиться і очищення кактусів. Для них краще використовувати пензлики для малювання, щоб не пошкодити голки.

Занурити в воду

Невеликі рослини, але з великою кількістю листя або дрібними листочками найпростіше «вмочити головою» в воду. Набрати теплої води в раковину (відро, будь-яку іншу ємність), обережно перевернути контейнер, підтримуючи рослину і ґрунт усередині горщика, і занурити квітку в воду.

Після таких водни процедур рослині потрібно дати висохнути у раковині, а вже потім поставити на місце.

Щоб земля не сипалася, попередньо її краще полити, щоб вона трохи злиплися і обгорнути верхню частину горщика поліетиленовою плівкою.

Помити в душі

Великим рослинам, які не поміщаються в раковині, можна влаштувати душ. Для цього слід поставити горщик в ванну (попередньо знову ж варто прикрити грунт поліетиленом) і полити з лійки теплою водою, але без сильного натиску.

Якщо пилу накопичилося дуже багато, попередньо краще окропити листя мильним розчином (на літр води, чайна ложка рідкого мила), а потім гарненько змити розчин з душової лійки.

Регулярність процедури визначити допоможе палець. Достатньо провести ним по листку, щоб зрозуміти, що прийшов час помитися.

Читайте також: У фікуса жовтіє листя: як врятувати улюбленця


Не пропустіть