Красиві, але отруйні домашні квіти – на що звернути увагу під час догляду за цими рослинами

Важко уявити затишний будинок без кімнатних рослин, причому не слід забувати, що не всі, особливо найкрасивіші екземпляри, такі вже й безпечні як для людини, так і для домашніх вихованців. При їх вирощуванні необхідно дотримуватися певних правил безпеки.

Красиві, але отруйні квіти

Багато кімнатних рослин отруйні, але якщо ми їх любимо, не варто від них відмовлятися.

Алоказія

Алоказія – представник сімейства Ароїдні, до якого належить кілька видів отруйних квітів: філодендрон, аглаонема, антуріум, дифенбахія, сингоніум. Незважаючи на гарні листи незвичайної форми і забарвлення, рослина не смертельна, але дуже отруйна.

Шкідливі речовини містяться в кожній частині квітки: від коренів до самої вершини. Молочний сік подразнює шкіру і слизову оболонку, тому з Алоказією краще не контактувати, особливо дітям. Рослина приносить не тільки шкоду, але й величезну користь – квітка стає отруйною при поглинанні шкідливих для людини токсинів, що мешкають в повітрі.

Щоб ужитися з рослиною, при пересаджуванні та інших роботах, потрібно користуватися гумовими рукавичками, потім ретельно мити руки з милом.

Пуансетія

Пуансетія – прекрасна і одночасно отруйна квітка, в тканинах якої присутній білий сік, що містить ефоробінову кислоту і ціаногенні з’єднання. При контакті зі шкірою може спричинити опік, запалення, або тимчасово засліпити при попаданні в очі.

Все це звучить лякаюче, тому пуансетію краще розміщувати в недоступному для дітей та тварин місці, і уникати прямого контакту з молочним соком, який витікає при випадковому пошкодженні стебел.

Щоб зупинити рух соку на зрізаних для розмноження живців, їх на пару хвилин опускають в теплу воду.

Паслін

Паслін – провокує розвиток алергічних реакцій, через отруйні речовини, які містяться у всіх частинах рослини, тільки в різній кількості. Особливо багато шкідливих елементів знаходиться в незрілих плодах, вживання яких призведе до отруєння.

Щоб не завдати шкоди здоров’ю, не варто куштувати ягоди пасльону на смак.

Амариліс

Амариліс – ароматна рослина з красивим цвітом, і разом з тим, небезпечна для маленьких дітей і домашніх вихованців. Сік квітки хоч і отруйний, але основну загрозу для здоров’я становлять токсичні цибулини, що призводять до серйозного отруєння.

Для недопущення небезпечних ситуацій амариліс розташовують в недоступному для домочадців місці. При роботі з квіткою руки обов’язково захищають гумовими рукавичками, і миють господарським милом після кожного контакту з рослиною.

Катарантус

Катарантус – невибаглива рослина, сік якої отруйний через алкалоїдні речовини, що містяться в його складі.

Якщо рослина дуже подобається, не варто відмовлятися від її вирощування вдома. Дотримуючись нескладних рекомендацій, проблем не виникне: не можна ставити горщик з катарантусом в досяжному для дітей місці, приступати до обрізання бутонів, пагонів, листя голими руками і торкатися під час роботи пальцями до обличчя і тіла.

Читайте також: Як правильно обрізати фікус Бенджаміна: особливості процедури


Не пропустіть