8 основних причин засихання листя у герані і способи вирішити цю проблему

Герань – звична для багатьох рослина, здатна прикрасити своїми яскравими суцвіттями інтер’єр будь-якої сучасної квартири. Іноді, навіть при ретельному догляді, абсолютно несподівано листя квітки починає жовтіти, що може спровокувати загибель герані.

З яких причин у герані сохне листя

Догляд за пеларгонією досить простий, але основні правила, порушення яких негативно відбивається на зовнішньому вигляді рослини, знати необхідно. Існує кілька основних причин, що призводять до засихання листя.

Невідповідний за розміром горщик

Догляд за квіткою передбачає комфортне розміщення герані в центрі ємності. У надмірно тісному горщику коріння деформується, йому нікуди рости, пеларгонії просто бракує живлення.

У такій ситуації немає приводу для занепокоєння, рослину потрібно просто пересадити в горщик правильного обсягу, в іншому випадку пеларгонія буде постійно хворіти.

Неправильне освітлення і висока температура

Герань – світлолюбна рослина, яку розміщують переважно на підвіконнях. Щоб уникнути опіків, які провокують пожовтіння листя, необхідно уникати прямого попадання сонця або сухого гарячого повітря на квітку, джерелом якого служить батарея опалення.

Найпростіше, що можна зробити в цьому випадку – переселити рослину в більш затінене місце, якнайдалі від опалювальних приладів, дотримуючись оптимального температурного режиму + 20 градусів влітку і + 10 градусів взимку.

Надмірний полив

Кількість і обсяг поливу дуже важливі для правильного розвитку пеларгонії. Не вірно підібраний режим зрошення призводить найчастіше до пожовтіння листової маси через загнивання кореневої частини рослини, внаслідок чого герань не отримає достатнього харчування і поступово гине.

Симптом псування коренів – неприємний запах і наявність дрібних блошок на поверхні грунтосуміші.

Відмова від поливів не врятує рослину, процеси гниття продовжаться. Єдиний вихід – пересадка квітки в новий грунт з дренажним шаром на дні горщика: корінь пеларгонії потрібно попередньо знезаразити і видалити пошкоджені ділянки.

Якщо коренева система уражена більш ніж наполовину, врятувати герань можна тільки укоріненням свіжозрізаних здорових живців.

Щоб уникнути повторення ситуації при подальшому догляді потрібно обов’язково дотримуватися графіка поливу 1 раз в 5-7 днів.

Недостатній полив

Пересушений грунт – одна з найпоширеніших причин жовтизни і засихання листя. У літній період рослині потрібно більше вологи, взимку кількість поливів скорочують, але без води вижити герань не зможе.

В ідеалі пеларгонію потрібно поливати, коли грунт підсохне на глибину 2 см або мульчувати грунт для утримання вологи мохом, торфом або сосновою корою.

Неправильно підібраний грунт

Для розвитку кореневої системи і формування пишних бутонів надалі, герані потрібен родючий пухкий грунт. Якщо квітка посаджена в набрану в саду або городі землю, почала жовтіти і сохнути – грунт їй не підходить.

Краще придбати в магазині готову родючу суміш і пересадити рослину в нову грунтосуміш.

Брак поживних речовин

Для активного росту пеларгонії потрібні мінеральні підгодівлі навесні і влітку, з дотриманням норм внесення, щоб уникнути як надлишку, так і дефіциту мінеральних речовин, які в обох випадках призведуть до засихання листя.

Вносити краще комплексні магазинні підгодівлі для квітучих рослин, насичені фосфором і калієм, з мінімальним вмістом азоту в складі, строго дотримуючись інструкції.

Протяг

При провітрюванні приміщення, через протяги, герань часто втрачає зовнішній вигляд: листя стає бляклим, жовто-зеленим і поступово відмирає.

Запобігти або позбутися від пожовтіння листя в даній ситуації допоможе підбір безвітряного місця для розміщення рослини.

Хвороби і шкідники

Якщо догляд за квіткою правильний, але листя все одно сохне – рослина захворіла (грибковими хворобами) або її атакували шкідники (павутинний кліщ, борошнистий червець, білокрилки).

Для своєчасного виявлення проблеми герань потрібно регулярно оглядати. Якщо квітка захворіла, необхідно ретельно обрізати постраждалі пагони до першої здорової бруньки і обробити рослину будь-яким фунгіцидним препаратом.

У разі виявлення присутності шкідників краще застосувати магазинні склади для обприскування (Фітоверм, Актара або Актеллік).

Читайте також: Як правильно обрізати фікус Бенджаміна: особливості процедури


Не пропустіть