Популярні помилки, через які фіалки погано або взагалі не цвітуть

У цій невеликій статті ми хочемо описати п’ять основних причин, через які фіалки можуть погано цвісти або взагалі перестати це робити.

1. Неправильна пересадка

Фіалка буде погано цвісти через некоректну пересадку. Якщо під час процедури був неправильно обраний грунт або горщик, квітка навряд чи зможе порадувати своїм цвітінням. Сенполії не підходить важкий і щільний субстрат. Для пересадки краще використовувати легку грунтосуміш, яку можна придбати в садівничих магазинах. Якщо таких поблизу немає, субстрат можна приготувати самостійно з листової землі, торфу і піску. Компоненти змішуються в пропорції 4: 1: 1.

2. Брак освітлення

Фіалки дуже світлолюбні квіти, тому світловий день для них повинен тривати не менше 10 годин. Визначити брак світла можна по листю. Вони поступово будуть бліднути, дрібнішати і тягнутися в сторону вікна. Щоб виправити ситуацію, потрібно розмістити фіалки якомога ближче до джерела світла. Якщо зробити цього не можна, доведеться придбати лампи для досвічування кімнатних рослин.

3. Неправильний полив

Неправильний полив неминуче призведе до повної відсутності цвітіння. Пересушування або перезволоження грунту стане стресом для рослини, який в першу чергу позначиться на квітах. Щоб цього не сталося, поливати фіалку потрібно теплою відстояною водою, суворо дотримуючись розкладу.

4. Невідповідна температура

Для пишного цвітіння фіалка повинна знаходитися в приміщенні середньодобова температура якого становить від 18 до 24 ° C. При цьому потрібно уникати сильних перепадів навіть в межах цих температур. Зонами ризику для фіалок є підвіконня з протягами і місця недалеко від батарей опалення.

5. Відсутність підгодівлі

У період цвітіння фіалки потрібно підгодовувати комплексними сумішами, які в достатній кількості продаються в магазинах. Робити це слід не частіше ніж один раз на тиждень. Без підгодівлі цвіт збідніє.

Читайте також: 7 основних причин, через які у фіалок чорніє листя


Не пропустіть