10 причин не лягати спати з мокрою головою

Ми всі чули, що спати з мокрою головою шкідливо. І тим не менше періодично практикуємо це. Причин цьому багато: економія часу вранці, небажання користуватися феном через страх зіпсувати волосся або розбудити рідних.

Незважаючи на явні і відчутні плюси, від цього все ж варто відмовитися. У цій статті ми розповімо вам про 10 наслідків, до яких може привести звичка спати, не висушивши волосся.

Переохолодження

Якщо ви спите з мокрою головою в кімнаті, де увімкнений кондиціонер, або на вулиці негода, це викличе у вас почуття холоду та дискомфорту. Через нього ви можете часто прокидатися вночі, що погано позначиться на якості сну.

Щоб не відчувати неприємне відчуття холоду вночі, висушіть волосся перед тим, як лягти спати. Додатково можете прогріти піжаму і шкарпетки феном, щоб сон був максимально комфортним і затишним.

Ослаблення імунітету

Крім почуття дискомфорту, переохолодження також може послабити імунну систему організму. Незважаючи на твердження, що застудитися можна тільки підхопивши вірус, існують дані, що і підвищена вологість в поєднанні з низькою температурою можуть цьому сприяти.

Це пояснюється тим, що охолодження тіла призводить до звуження кровоносних судин, що переносять лейкоцити, які і повинні боротися з інфекцією. Відповідно, природний захист організму послаблюється, і у людини більше шансів захворіти.

Зростання бактерій

Комбінація тепла і вологості створює ідеальні умови для швидкого розмноження бактерій. Уявіть, скільки їх з’явиться на вашій подушці, поки ви спите з мокрою головою. Навіть часта зміна наволочок може не врятувати від цього, тому що частина бактерій проникає всередину подушки.

Головний біль

Зростання числа бактерій в свою чергу призводить до підвищеної циркуляції крові в порушеній ними області, тому що організм буде намагатися позбутися від них будь-яким способом. Це спровокує підвищення тиску, і, як наслідок, головний біль.

Вугровий висип

Оскільки під час сну ми контактуємо з подушкою не тільки головою, а й обличчям, бактерії, що з’явилися через вологість, проникнуть на шкіру і приведуть до таких неприємних наслідків, як прищі і запалення. Щоб їх мінімізувати або уникнути, частіше міняйте наволочки і спіть з сухим волоссям.

Випадання волосся

Ця проблема виникає через безліч факторів. І один з них – трихофітія – грибкове захворювання шкіри, яке виникає на тлі підвищеної вологості і тепла. Трихофітія проявляється червоними плямами, що нагадують лусочки, і викликає свербіж і випадання волосся.

Найнебезпечніше в цьому захворюванні те, що воно заразне. Тому, як тільки ви виявили у себе симптоми, йдіть до лікаря і обов’язково після кожного миття голови ретельно сушіть волосся.

Поява лупи

Сон з мокрим волоссям позбавляє шкіру голови природного ліпідного бар’єру, який вбирається в постільну білизну і подушку разом з надлишками вологи. Відсутність захисного шару у шкіри в поєднанні з підвищеним ростом бактерій і розвитком грибка дає грунт для виникнення лупи.

Ламкість волосся

Мокре волосся чутливе до будь-якого впливу, воно стає дуже слабким і ламким. Тому його не можна розчісувати, поки воно не висохне, і з тієї ж причини не можна спати з мокрим волоссям.

Під час сну ми часто крутимося, і тертя, яке виникає в цей момент, ламає структуру волосся або сильно пошкоджує його. Зібране в пучок або хвостик мокре волосся призводить до того ж результату. Тому якщо ви лягаєте спати з мокрою головою, бо не хочете травмувати волосся гарячим повітрям фена, знайте, що сон з вологими локонами – травмує їх сильніше.

Проблеми з укладанням

Багатьом дівчатам знайома ситуація, коли вони лягли спати з мокрою головою, а на наступний день мучилися з укладанням. Все тому, що укладання вже виконане – уві сні. Мокрі локони перекручуються між собою і, поступово висихаючи, надійно фіксуються в цьому положенні. Щоб привести зачіску в порядок, доведеться заново намочити волосся.

Тьмяність волосся

Разом з вологою в подушку вбирається також природний жир, який знаходиться всередині і зовні нашого волосся і захищає їх від зовнішнього впливу. Але, крім захисту, він також надає їм блиск і зволоженість. Тому сон з мокрою головою може зробити вашу зачіску тьмяною, а локони сухими і млявими.

З цієї ж причини фахівці рекомендують спати не на бавовняних наволочках, а на шовкових. Перші володіють кращими поглинальними властивостями, що негативно позначається на здоров’ї і зовнішньому вигляді вашого волосся.

Читайте також: Випадання волосся: в чому причина і коли потрібно йти до трихолога


Не пропустіть