Чому сохнуть кінчики листя на кімнатних рослинах: 4 поширені причини

Створити вдома справжню оранжерею не так вже й просто. Мало посадити рослини в горщики. За ними потрібно постійно доглядати, як і за домашніми вихованцями. Тільки тоді вони будуть регулярно радувати своєю красою. Але як бути, якщо кінчики листя почали різко жовтіти? У цій статті ми розглянемо 4 найпоширеніші причини даної проблеми, а також перевірені методи їх усунення.

Чому сохне листя

Сухі кінчики листя свідчать про те, що рослині некомфортно в тих умовах, в яких вона знаходиться. І причиною тому можуть послужити різні чинники. Це може бути:

 • полив;
 • навколишня температура і вологість;
 • освітлення;
 • шкідники.

Увага до поливу

Волога, що надходить через кореневу систему, безпосередньо впливає на стан квітки. У водопровідній воді міститься велика концентрація солей і важких речовин. Вони здатні накопичуватися в грунті і змінювати його якісні характеристики.

Рослині стає некомфортно в такому грунті, що і відбивається на її зовнішньому стані. Щоб уникнути подібної проблеми, воду необхідно відстоювати не менше ніж за добу до поливу. Частота поливу теж грає важливу роль. Тут орієнтиром має служити не тільки стан грунту, але й різновид квітки.

Є 3 умовні групи, на які можна розділити всі кімнатні рослини:

 • ті, що потребують рясного поливу ( бегонія, фікус, азалія, аїр і ін.).
 • ті, які потребують помірного поливу (пальма, драцена, аспарагус, колумнея і ін.).
 • потребують рідкісного поливу (кактус, товстянка, глоксинія і ін.).

Деякі різновиди квітів (наприклад, сукуленти) взимку впадають в сплячку і не вимагають поливу взагалі. А ось влітку вони потребують помірного надходження вологи.

Перевірити температуру і вологість

Більшості рослин необхідно підтримувати вологість в приміщенні на рівні 50-60%. А примхливим тропічним – 80-90%. Якщо в літню пору року цих показників домогтися простіше, то взимку інша справа. З початком опалювального сезону вологість в квартирі дуже знижується і може бути менше 30%.

Щоб вирішити це питання, в кімнаті встановлюють зволожувачі повітря. Деякі використовують і підручні засоби: розвішують мокрі рушники на батареї.

Швидкий спосіб підвищити вологість – обприскування листя з пульверизатора, або протирання його вологою ганчіркою. Але ці процедури здатні полегшити стан рослини на нетривалий час.

Найкращий варіант – поставити горщик в широкий піддон, заповнений мокрою галькою, мохом або керамзитом. Так волога буде випаровуватися повільніше, створюючи рослині сприятливі умови.

Перевірити освітлення

Без сонця немає нічого живого на землі. І це дійсно так, але не для більшості кімнатних рослин. Попадання прямих сонячних променів часто пошкоджує листя і викликає опіки.

А деякі види рослин (папороть, товстянка, антуріум) найкраще ростуть саме при розсіяному світлі або в півтіні. Щоденне яскраве освітлення також викликає у них всихання листя.

Перед тим, як озеленити приміщення, потрібно ретельно відібрати кімнатні рослини та вивчити їх вимоги до догляду. Не слід купувати види, які люблять сонячне світло, в темну кімнату, і навпаки. Розміщувати квіти на вікнах, які виходять на сонячну сторону, також не рекомендується.

Перевіряємо, чи немає шкідників

Найчастіше їх можна спостерігати на пагонах і нижньому боці листків. Ці місця оглядаються завжди в першу чергу. Якщо шкідники були виявлені, приймаються наступні заходи:

 • рослина ізолюється для недопущення зараження інших;
 • її листя промивають мильним розчином;
 • підвищується вологість повітря в приміщенні;
 • квітка обробляється спеціальними засобами по боротьбі з шкідниками (від попелиці, щитівки, павутинного кліща та інших).

Найкраще пересадити хвору рослина в інший горщик, попередньо продезінфікувавши його. А інші квіти в кімнаті піддати профілактичній обробці: промити листя мильним розчином.

Читайте також: Як почистити кімнатні рослини від пилу і чому це потрібно робити: дієві поради


Не пропустіть