7 кімнатних рослин зі стійким ароматом: пахощі 24/7

Різні ароматизуючі спреї небезпечні для здоров’я, але так хочеться, щоб в будинку повітря гарно пахло. Для цього краще розставити по квартирі горщики з рослинами, які будуть наповнювати своїми ароматами приміщення цілодобово.

Еухаріс

Через країни походження та чудесний запах цю квітку прозвали амазонської лілією. Білі пелюстки еухаріса виділяють солодкий тропічний аромат.

Особливо активно це відбувається в нічний і вечірній час. Аромат цієї квітки здатний перебити будь-який неприємний запах, при цьому він ще й чистить повітря.

Гарне місце для еухаріса – передпокій або кімната, в якій зазвичай проходять посиденьки і свята. А ось на кухні його краще не ставити.

Троянда

Домашні троянди не такі пахучі, як садові, але теж здатні огорнути своїм ароматом все житло. Їх пелюстки виділяють ніжний запах, створюючи в приміщенні романтичну обстановку.

Вранці під час розкриття бутонів троянда виділяє особливо яскравий аромат. Щоб насолоджуватися квіткою і не витрачати багато часу на догляд за нею, краще віддати перевагу бенгальському сорту.

Мурайя

Для домашнього вирощування підходять тільки мурайя волосиста або екзотична. В якості кімнатної рослини мурайю вибирають через яскравий і вишуканий аромат.

Запах, який виділяють ці квіти, покращує пам’ять, активізує мислення, тонізує, зменшує стресовий стан.

Всього хвилина, проведена біля мурайї дозволить надихатися її ароматом, після чого піднімається настрій і працездатність.

Мадагаскарський жасмин

Інша назва квітки – стефанотіс, але за рахунок схожості запаху з жасмином його змінили. Запашний аромат цієї рослини наповнює всю кімнату, причому так сильно, що в спальні і дитячій його краще не ставити.

А ось в прохідній кімнаті він стане прикрасою і відмінним ароматизатором. Якщо хочеться поставити його в житловій кімнаті, її потрібно провітрювати декілька раз в день.

Гортензія жасминоподібна

Аромат жасмину від цієї квітки наповнює приміщення, налаштовує мешканців на ніжність і любов. Також чудовий запах покращує настрій, позбавляє від депресії.

Багато садівників помітили, що коли в будинку цвіте гортензія, пропадають сварки і непорозуміння в родині.

Евкаліпт

Пахне евкаліпт чимось пряним, схожим на камфору. Його листя виділяють лікувальні фітонциди і ніжний аромат, який при вдиханні здатний запобігти хворобам носоглотки.

Також евкаліпт підтримує в кімнаті нормальну вологість і виганяє з дому комарів.

Лимон

Якщо вдається виростити лимонне дерево, то воно починає цвісти, наповнюючи повітря солодким, яскравим, цитрусовим запахом.

Він піднімає настрій, усуває депресію і сильно бадьорить.

Лимон підійде людям, які часто нудьгують і відносяться до життя песимістично. Ефірні олії, що виділяються з плодів і листя, дезінфікують повітря в кімнаті.

Читайте також: Полив кімнатних рослин мінеральною водою: яким квітам корисно, а яким шкідливо


Не пропустіть