Полив кімнатних рослин мінеральною водою: яким квітам корисно, а яким шкідливо

На сьогоднішній день практично в кожній квартирі можна зустріти кімнатні рослини. Ні для кого не стане секретом, що кожна з них потребує певного догляду. Виявляється, кімнатні квіти можна поливати мінеральною водою. Це дуже корисно. Але відразу варто зазначити, що не для всіх рослин вона підходить. Яким буде результат і чи всі квіти можна так поливати – розглянемо в цьому огляді.

Полив мінералкою

Чи можна поливати кімнатні рослини мінеральною водою? Однозначно потрібно відповісти на це питання ствердно – можна. Деяким рослинам дійсно корисна мінералка в невеликих кількостях, іншим вона абсолютно протипоказана. Все залежить від того, в якому середовищі квітка росте в дикій природі.

У тропіках квіти частіше зустрічаються в підвішеному стані. При цьому велика частина їх живлення припадає на м’яку дощову воду, що містить невелику кількість розчинених мінеральних солей. У кімнатних умовах такі квіти потрібно поливати відстояною очищеною водою без додаткової мінералізації.

Квіти, що ростуть в природних умовах в пустельному засушеному грунті, зазвичай задовільняються недостатньою кількістю вологи. Зате в ньому міститься величезна кількість розчинених солей і мінералів. Вони звикли поглинати воду з мінеральними домішками, тому їм мінеральна вода не зашкодить.

Чим поливати?

Вода для поливу рослин може використовуватися тільки після довгого відстоювання. Мінералку слід налити в широку ємність і залишити як мінімум на добу. Рідина повинна насититися киснем, а бульбашки вуглекислого газу – зникнути.

Вибираючи для поливу воду з представленого в торгових мережах асортименту, краще віддавати перевагу столовим маркам. У них міститься невелика кількість мінеральних речовин. «Лікувальні» сорти, як правило, бувають перенасичені мінеральними солями і можуть негативно позначитися на стані ваших кімнатних рослин.

Чи можна поливати квіти мінералкою з газом?

Поливати кімнатні рослини мінеральною водою з газом ні в якому разі не можна. Це може привести до негативних наслідків для рослини. Бульбашки вуглекислого газу можуть потрапити до кореневої системи рослини і нашкодити їй.

Пам’ятайте про те, що лише деякі кімнатні рослини вимагають поливу водою з розчиненими мінеральними речовинами. Зазвичай до них відносяться ті види, які в природному середовищі виростають в умовах пустелі, наприклад, кактуси. Для того, щоб удобрити ці рослини, можна додати в грунт трохи потовчених черепашок або яєчної шкаралупи. Іноді кактус можна поливати мінералкою. Це буде дуже корисно для нього.

Добре впливає полив мінеральною водою на бегонії. Однак робити це варто не частіше, ніж раз в два місяці. Після такого поливу цвітіння може стати більш рясним.

До квітів, які ні за яких умов не можна поливати мінеральною водою, відносяться орхідеї. У природі ці рослини ростуть на інших рослинах, а воду отримують з осадів і повітря. У тумані і дощі вода дуже м’яка і практично не містить ніяких солей. Тому полив мінералкою може погубити рослину.

Читайте також: Чим підживити кімнатні рослини, щоб вони потішили пишним цвітінням


Не пропустіть