5 вправ, від яких краще відмовитися після 50 років

Після п’ятдесяти деякі вправи краще замінити більш безпечними аналогами, і ось чому.

Якщо ви вже відсвяткували п’ятдесятирічний ювілей, це не означає, що про спорт доведеться забути. Фітнес в зрілому віці корисний з багатьох причин, але при складанні плану тренувань потрібен особливий підхід. Справа в тому, що деякі вправи можуть бути небезпечними для суглобів, які з віком стають більш вразливими.

Інтервальні тренування

Високоінтенсивні інтервальні тренування являють собою чергування фізичного навантаження на знос і періодів відпочинку. Вони допомагають знизити рівень цукру в крові, зміцнити серцевий м’яз і швидко спалити зайвий жир. Але в зрілому віці такі навантаження досить ризиковані. По-перше, займатися інтервальним тренінгом можна тільки людям зі здоровим серцем. І, по-друге, ці заняття дають високе ударне навантаження на суглоби, які після п’ятдесяти вже не такі міцні, як раніше.

Присідання

Небезпека присідань теж полягає в навантаженні на суглоби. Після цієї вправи коліна можуть хворіти і в юному віці, а в зрілості присідання краще замінити більш безпечними махами або напівприсіданнями. Тим більше не варто присідати з навантаженням – це просто вбивче комбо для ваших суглобів.

Віджимання

Здавалося б, віджимання корисні всім. Але і у цієї вправи знайшлися мінуси. Так, якщо у вас є проблеми з шийним відділом хребта, віджиматися протипоказано. Те ж стосується людей, у яких були травми шиї або плечей. У цих випадках краще виконувати віджимання від стіни.

Планка

Про чудодійні властивості планки сказано багато, ми ж поговоримо про те, чому вона може бути небезпечна після п’ятдесяти. Справа в тому, що стояння в планці сильно навантажує поперек і може погіршити остеохондроз. Спробуйте замість неї робити вправи на прес: складку, різні скручування, підйоми ніг.

Бікрам-йога

Заняття йогою при високій температурі можуть мати такі побічні явища, як тахікардія, нудота, запаморочення, підвищення артеріального тиску, втрата свідомості. Судини при цьому відчувають просто космічні навантаження, а це не кращим чином позначається на здоров’ї людей за п’ятдесят. Деякі лікарі вважають, що захоплення Бікрам-йогою в зрілому віці підвищує ризик інсульту.


Не пропустіть