5 кімнатних рослин, яким не місце в будинку

Далеко не кожен знає, що деякі кімнатні рослини можуть бути джерелами негативної енергії. Є і такі екземпляри, які виділяють в повітря токсичні речовини. Через них у людини виникають алергічні реакції і навіть симптоми інтоксикації. У цій статті ми розповімо вам про 5 небезпечних для людини декоративних рослин.

Олеандр

Олеандр (нереїда) – вічнозелена красива рослина, яка приховує велику небезпеку. Чагарник виділяє отруйні речовини, вдихання яких може призвести до серйозних отруєнь. Ознаки інтоксикації: нудота, головний біль, утруднене дихання.

Якщо частинки рослини потраплять в організм, може виникнути прискорене серцебиття, блювота, біль у животі, галюцинації. Найбільшу загрозу він становить  для дітей.

Дифенбахія

Цю кімнатну рослину люблять за її яскраві і великі листи. Але ця красива квітка небезпечна. Сік, який міститься в зелені, містить отруйні речовини. Після потрапляння його на шкіру виникає печіння, почервоніння і больові відчуття.

Така рослина має властивість очищати повітря, але розміщувати її в приміщеннях, де живуть люди, не варто.

Алоказія

Алоказія (трилистник) – декоративна рослина, яу часто додають в квіткові композиції. Її сік і випаровування наділені токсичними речовинами. Їх виділення відбувається в процесі пересадки. Листя трилисника містить суміш сулеми, яка являє собою ртутне з’єднання.

Якщо сік потрапить в очі, наслідки можуть бути дуже серйозними, аж до сліпоти. Роботи по пересадці рослини повинні проводитися в засобах захисту, необхідно обов’язково одягнути окуляри і рукавички. Розміщувати її в кімнатних умовах вкрай не рекомендується.

Кротон

Кротон цінується серед квітникарів за декоративні якості. Але його сік містить отруйні речовини. При попаданні на шкірний покрив він викликає сильне роздратування і може бути причиною набряку.

Його проникнення в кровотік через рани призводить до сильної інтоксикації і навіть до летального результату. Цю підступну рослину потрібно тримати подалі від домашніх тварин і дітей. Пересаджувати її необхідно в рукавичках, після чого обов’язково мити руки з милом. Але в цілях безпеки все ж варто відмовитися від ідеї вирощування її у себе вдома.

Азалія

Азалія (рододендрон) – рослина, яка красиво і пишно цвіте. Але не всі знають, що у всіх її частинах міститься токсична речовина – глікозид андромедотоксин. Його попадання в кров може призвести до паралічу. Ознаки інтоксикації: рясне слиновиділення, пітливість, блювота, слабкість, судоми. Аромат, який він виділяє, небезпечний для алергіків.

Всі ці кімнатні квіти досить гарні, тому багато людей прикрашають ними свої оселі. Але їх наявність в будинку може обернутися сумними наслідками. Якщо такі рослини є в будинку, від них доведеться позбутися.

Читайте також: Базилік, жасмин, лимон: які кімнатні рослини здатні залучити в будинок любов, багатство і успіх


Не пропустіть