Щоб драцена гарно росла, її потрібно обрізати: як правильно це робити

На сьогоднішній день практично в кожному житловому приміщенні можна зустріти живі квіти. Щоб вони радували хорошим цвітінням, за ними потрібно правильно доглядати. Драцена – це сукулентний чагарник або невелике дерево, що відноситься до роду сімейства спаржевих. Ці рослини дуже поширені в нашій країні, оскільки вони невибагливі в догляді і мають гарний вигляд. Однак, незважаючи на це, драцена потребує певного догляду. Обов’язковою процедурою є обрізка, що стимулює інтенсивний ріст і формування пишної крони. Але, як показує практика, більшість садівників не знають, як і коли слід проводити омолодження. Якщо ви належите до їх числа, не варто впадати у відчай, оскільки в цьому немає нічого складного. Детально про обрізку драцени ви зможете дізнатися у нашій статті.

Як отримати об’ємну пухнасту крону?

Це питання цікавить багатьох початківців садівників. І це не дивно, адже драцена дуже красива, тому вона стане гарною прикрасою для вашої присадибної ділянки. А зробити крону рослини пишною і красивою допоможуть наступні рекомендації:

  1. Поливати драцену потрібно тільки тоді, коли грунт повністю висох, оскільки вона не любить надлишку вологи.
  2. Садити рослини слід на добре освітлених ділянках землі, оскільки вони люблять сонячне світло.
  3. Пересаджувати чагарники необхідно зі старим грунтом, щоб не пошкодити кореневище.

Спочатку драцена росте в один стовбур, через що виглядає не дуже привабливо. Тому багато хто хоче зробити її крону об’ємною. В цьому і допомагає обрізка, але робити її потрібно тільки в тому випадку, якщо рослина виросла не менше 30 сантиметрів, а діаметр стовбура становить 5 см.

Розгалуження драцени

Саме з цього потрібно починати формування пишної крони. Пагони обрізають зверху на 10 сантиметрів, після чого вони почнуть формувати нові гілки. Цю ж процедуру слід проводити і в разі, якщо стовбур випадково зламався або почав засихати. Якщо у рослини кілька стовбурів, їх потрібно обрізати всі практично вщент. При цьому висота пеньків повинна бути різною. Тільки так ви зможете зробити крону драцени об’ємною і красивою.

Що буде необхідно для обрізки?

Щоб швидко з усім впоратися, рекомендується заздалегідь підготувати всі необхідні інструменти. Вам буде потрібно наступне:

  • Мох сфангум. Він дозволить створити хорошу дренажну систему, яка буде регулювати рівень вологості грунту. Якщо ви не змогли його знайти, то можна використовувати звичайні паперові рушники, але їх доведеться часто міняти.
  • Садовий вар. Ним необхідно обробляти місця зрізів, щоб рани швидше гоїлися, а ризик розвитку будь-яких захворювань був мінімальним.
  • Гострий садовий секатор. Він дозволить акуратно обрізати стовбури.

Ось, власне, і весь необхідний інвентар. Мох можна придбати в будь-якому магазині для садівництва, а садовий вар приготувати самостійно.

Прищипування

Якщо ви вирощуєте драцену в квартирі, то дуже важливо визначити її оптимальну висоту. Вона залежить від інтер’єру. Горщики з рослинами потрібно тримати в добре освітленому і захищеному від протягів місці. При дефіциті сонячного світла місця зрізів будуть набагато довше гоїтися, а драцена буде гірше рости.

Якщо рослини стоять біля вікон, що виходять на північну або східну сторону будинку, то прищипувати стовбури потрібно якомога нижче, щоб забезпечити їй якомога кращу освітленість. При цьому важливим є те, щоб на місця зрізів обов’язково потрапляло сонце.

Обрізка

Досвідчені садівники стверджують, що найбільш підходящий для неї час – це період з травня по червень. Тільки так можна добитися, щоб драцена добре росла і розвивалася. Технологія обрізки виглядає наступним чином:

  1. Верхню частину стовбура обрізають садовим секатором. Відросток можна не викидати, а використовувати для живцювання, ненадовго поставивши його в воду, а потім висадив в родючий субстрат.
  2. На місці зрізу проступить сік, який потрібно прибрати. Для цього його обробляють садовим варом. Дуже важливо, щоб були оброблені всі пори. В якості альтернативи можна використовувати віск свічки, який також добре захищає зрізи і прискорює їх загоєння.
  3. Листя на стовбурі також обрізається, а потім його обприскують водою з пульверизатора, щоб відновити баланс вологи, втраченої під час омолодження, і обмотують мохом. Його періодично необхідно змочувати, не допускаючи повного пересихання.

Після омолодження драцені не потрібен спеціальний догляд. Для гарного росту і розвитку буде достатньо зрідка поливати рослину через піддон. Якщо ви тримаєте її під поліетиленовою плівкою, то час від часу її потрібно знімати, щоб деревце могло подихати. В іншому випадку воно може почати підгнивати в місцях зрізів. Раз в тиждень драцену обробляють стимулятором росту. Також при бажанні її можна підгодувати комплексними мінеральними добривами, що позитивно позначиться на зростанні, здоров’ї і красі рослини.

Читайте також: Чому сохнуть кінчики листя на кімнатних рослинах: 4 поширені причини


Не пропустіть