Що робити, якщо втомилися бачити білий наліт в горщиках з улюбленими рослинами

Білий наліт в квіткових горщиках може стати серйозною проблемою для рослин, якщо вчасно не усунути його. Але для початку з’ясуйте причину, через яку з’явилася ця проблема, а потім виберіть спосіб боротьби з нею.

Пом’якшити воду

Якщо ви поливаєте квіти не відстояною водою, на поверхні землі швидко з’явиться світлий наліт. Він буде складатися з частинок металів і солей, розчинених у воді, яка йде з-під крану.

Це не тільки псує зовнішній вигляд квіткових горщиків, але й шкодить самим рослинам, більшість з яких віддають перевагу м’якій воді для поливу. Тому намагайтеся відстоювати рідину або використовувати бутильовану воду.

Зволожувати повітря

Якщо в кімнаті занадто сухе повітря, волога в квіткових горщиках після поливу починає випаровуватися набагато швидше, через що солі будуть накопичуватися на поверхні грунту. Згодом соляний шар починає перешкоджати вільному проникненню повітря в грунт і стан рослин поступово погіршиться.

Щоб уникнути цього, встановіть в кімнаті зволожувач повітря або звичайне блюдце з рідиною поруч з квітами.

Змінити горщик

Коли горщик є занадто великим для квітки, її коріння не може нормально «освоїти» весь обсяг грунтового субстрату. З цієї причини корінці рослини не будуть вбирати всю вологу і корисні речовини, що надходять в квітковий горщик, і велика їх частина почне залишатися на поверхні, перетворюючись в білястий наліт.

Щоб цього уникнути, вибирайте ємність, розмір якої перевищує об’єм кореневої системи не більше, ніж на 2-3 см.

Лимонна кислота

Якщо причиною білого нальоту стала грибкова інфекція, спробуйте позбутися від неї за допомогою слабкого розчину лимонної кислоти. Для цього розведіть 2-3 г кислоти в 250 мл води і пролийте готовою сумішшю заражений ґрунт.

Врахуйте, що такий варіант підходить тільки для тих рослин, які комфортно себе почувають в кислому середовищі. Але навіть в цьому випадку лимонну кислоту можна застосовувати не частіше двох разів на місяць.

Фітоспорин

Коли грибок захоплює велику частину грунту і вивести його простими засобами вже не виходить, використовуйте Фітоспорин – фунгіцид, що швидко усуває більшість грибкових інфекцій.

Щоб вилікувати рослину, розбавте Фітоспорин водою і полийте нею грунт. Щоб вибрати відповідне дозування препарату, враховуйте вигляд, вік і стан зараженої рослини.

Попіл

Деревний попіл здатен знезаражувати грунт і швидко виводити з грунту надлишки вологи, але використовувати цей засіб краще після повного усунення грибкової інфекції.

Додайте 30-100 г попелу в квітковий горщик (чим більша ємність, тим більше повинно бути засобу) і акуратно перемішайте його з верхнім шаром грунту. Намагайтеся при цьому не зачепити кореневу систему рослини. Краще використовувати попіл, отриманий при спалюванні хвойних дерев, але при необхідності в грунт можна додати попіл листяних порід.

Пісок

Якщо грунтова суміш занадто щільна і важка, в ній буде надовго затримуватися велика кількість вологи. Це може стати причиною появи грибкових інфекцій.

Щоб уникнути такої проблеми, змішайте грунт з квіткового горщика з дрібним річковим піском у пропорції 5:1. Щоб не занести в ємність новий грибок, варто просмажити пісок в духовці протягом 40-50 хвилин або обробити його Фітоспорином.

Якщо жоден з описаних засобів не допоможе позбутися від білого нальоту, пересадіть рослину в горщик з новою землею. При цьому і саму ємність, і ґрунтову суміш потрібно обробити від грибка за допомогою Фітоспорину.

Читайте також: У фікуса жовтіє листя: як врятувати улюбленця


Не пропустіть