П’ять помилок, які заважають вам схуднути

Буває так, що ви обмежуєте себе в їжі, «вмираєте» на біговій доріжці, але все одно не можете добитися бажаної цифри на вагах. Виявилося, що схуднути заважають поширені помилки, які допускає кожен другий.

Кандидат медичних наук, лікар-дієтолог Андрій Бобровський перерахував ті самі дії, які відокремлюють вас від ідеальної фігури.

Люди й гадки не мають, скільки насправді з’їли 

Більшість бажаючих скинути зайву вагу насправді не знають, скільки вони вживають калорій в день. А підрахунок КБЖВ – це основа правильного схуднення. Часто ви купуєте в магазині продукти, на етикетках яких написано «низькокалорійні», але чи так це насправді?

Люди віддають перевагу нібито корисним продуктам. Наприклад, купують в магазині те, що нібито корисно для фігури: знежирені фітнес-батончики, фітнес-батончики без цукру і так далі. Виробник робить хитро: заявляє на упаковці слоган на зразок «корисно для фігури», обумовлений тим, що він скоротив вміст цукру відсотків на десять. Але ж він при цьому збільшив вміст жиру або навпаки», – пояснив експерт.

Різкий перехід від неправильного харчування до правильного

Якщо ви різко зміните ставлення до свого харчування, почавши худнути з понеділка, це не принесе ніяких результатів. На думку дієтолога, такий підхід лише може викликати стрес в організмі, в результаті чого вага не буде зменшуватися, і в кінці кінців людина просто махне рукою на затію стати стрункішою. До того ж звичка харчуватися неправильно вироблялася роками, тому все змінити відразу дуже складно.

Схуднути за допомогою збільшення активності не можна

Ще одна помилка, якої припускаються мільйони, – це збільшення активності, але при цьому харчування залишається без змін. На думку Бобровського, важливо враховувати все: калорійність продуктів, кількість вживаної їжі і, звичайно, фізичну активність.

Переїдання калорійних продуктів зводить нанівець всі фізичні навантаження», – впевнений дієтолог.

Позбавляти себе всіх задоволень

Коли людина худне, вона сама у себе відбирає головне задоволення в житті – це смачно їсти. Якщо ви не будете замінювати їжу іншими речами, які вам подобаються, то незабаром знову повернетеся до бургерів і тортиків.

Відчувати свою силу волі

Якщо ви відчуваєте психоемоційні проблеми або неприємності на роботі, то не варто випробовувати свою силу волі і додавати ще й обмеження в їжі. У цьому випадку ви отримуєте прямо протилежний ефект, провокуючи розвиток залежності від улюблених продуктів. Лікар радить краще з’їсти невеликий шматочок тістечка після перенесеного стресу, ніж мучитися і розвивати в собі нездорову тягу до їжі.

Читайте також: 5 кращих весняних дієт, які допоможуть схуднути до літа


Не пропустіть