Мінус 3 кг за тиждень без голодування і шкоди для здоров’я: поради дієтолога

Якщо вам потрібно швидко привести себе в гарну форму і влізти в улюблену сукню, а часу на це катастрофічно мало, необхідно неухильно дотримуватися декількох правил. Зрозуміло, без щоденних занять спортом не обійтися. Крім того, можна відвідати салон і зробити кілька процедур для тіла, які дають швидкий ефект, відмовитися від алкоголю (він затримує рідину і провокує набряки) і, нарешті, сісти на дієту, яка допоможе швидко позбутися від зайвих кілограмів. Як це зробити, щоб не нашкодити організму, що можна їсти, ми дізналися у експерта Юлії Пігарьової.

«Найчастіше жінок цікавить, чи можна швидко схуднути, не зашкодивши собі, і скільки кілограмів реально скинути за короткий час. Відповідаю: за тиждень може піти 2-3 кг, причому абсолютно безболісно для організму. Це є фізіологічним і правильним, так як в перший тиждень зниження ваги, як правило, разом з жировою тканиною зникає і рідина. Надалі при правильно підібраному раціоні зниження ваги відбувається повільніше (3-4 кг на місяць). Я за розумне, поступове зниження ваги. Тобто ви приймаєте рішення вести здоровий спосіб життя, а цей самий тиждень – тільки перша сходинка на шляху до вашої мети.

Зараз дієтологи активно сперечаються на тему, скільки ж разів в день потрібно їсти, щоб схуднути і тримати себе у відмінній формі. Я вважаю, що до кожної людини потрібно підходити індивідуально і оцінювати при цьому ряд критеріїв: спосіб життя, наявність або відсутність хронічних захворювань, гормональний статус, звички, цілі і завдання. Якщо говорити про зниження ваги, то в більшості випадків рекомендується чотирьох-п’ятиразове харчування з проміжками між прийомами їжі близько трьох годин . За цей час людина зазвичай не встигає сильно зголодніти, тому ризик переїдання і надмірного споживання калорій протягом дня знижується.

Раціон повинен складатися з трьох основних прийомів їжі і 1-2 правильних перекусів. Основний прийом їжі повинен починатися з клітковини (це може бути, наприклад, овочевий салат). Потім білок: яйця, риба, птиця, кисломолочні продукти. Потім додаємо складні вуглеводи: хліб цільнозерновий, крупи. На вечерю тільки овочі і білок.

Важливо снідати в першу годину після пробудження, а вечеряти за 2-3 години до сну. Дробове харчування з перекушуваннями зазвичай рекомендується жінкам з захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Триразове харчування може підходити здоровим людям або особам з інсулінорезистентністю, але тільки в тому випадку, якщо проміжки між прийомами їжі більше 3-4 годин не є стресом і не будуть спричиняти дискомфорт. Ще раз повторюся: одного правильного рішення для всіх не існує. Все дуже індивідуально.

Повинна сказати, що я однозначно проти семиразового режиму харчування з проміжками між прийомами їжі менше двох годин. В цьому випадку ми провокуємо постійне вироблення підшлунковою залозою інсуліну, що в подальшому може призвести до інсулінорезистентності та цукрового діабету.

Крім того, якщо ви живете у великому місті, то, на мою думку, одноденних «голодувань» краще уникати. Само по собі голодування дійсно може бути корисним, але тільки в тому випадку, якщо воно проходить в спокійній ізольованій обстановці, наприклад, в санаторії, під наглядом лікаря. У звичайному житті це знову ж зайвий стрес для організму. У деяких випадках, коли у людини все гаразд з харчовою поведінкою, шлунково-кишковим трактом, я рекомендую так зване інтервальне голодування 8/16 – рання вечеря з перервою до сніданку о 18 годині. Якщо людина добре переносить такий режим, то я пропоную проводити його регулярно, наприклад, 2-4 рази на місяць.

Є дані, що голодування призводить до аутофагії, тобто процесу самоочищення: клітини самі знищують старі, непотрібні компоненти, що призводить до утворення нових. Таким чином, ми можемо контролювати і сповільнювати процес старіння. Але завжди варто пам’ятати про дотримання балансу, тому дієта або голодування не можуть бути тривалими».

Читайте також: Прибираємо боки: 7 вправ для схуднення в нижній частині спини


Не пропустіть