Чим підгодувати зблідлу полуницю, щоб не втратити майбутній урожай

Полуниця – досить примхлива культура. При вирощуванні ягід важливо розуміти, про що говорять ті, чи інші симптоми.

Брак поживних речовин в грунті призведе не тільки до втрати зовнішньої привабливості самих рослин, а й до відставання в рості, і зниження врожайності.

Через що бліднуть листочки у полуниці

Якщо полуничне листя втратило насичене природнє забарвлення, змінили колір на блідо-зелений – культура «голодує». Перші зміни проявляються на старих листових пластинах – вони жовтіють, молоді перестають розвиватися.

Тривожний сигнал говорить, в першу чергу, про дефіцит азоту в ґрунті . У полуничних кущів коріння залягає неглибоко, і рослина просто не в змозі добути їжу з грунту. Тому полуниця гостро потребує своєчасної підгодівл.

Чим можна підгодувати ослаблену полуницю

Культура добре реагує як на народні, так і на мінеральні добрива. Кожен самостійно вибирає той чи інший вид підгодівлі, виходячи з особистих переваг і ситуації, що склалася.

Головне правильно розрахувати необхідну дозу азоту, вона повинна бути помірною. Надлишок азоту призведе до розростання зелені на шкоду плодоношення.

З народних засобів краще вдатися до допомоги нашатирного спирту, який є джерелом азоту.

В якості мінерального добрива актуально скористатися Терафлекс S. В ньому, крім азоту, міститься цілий ряд мікроелементів необхідних полуниці.

Підготовка складу

Підживлення з нашатирю готується швидко, безпосередньо перед використанням:

  • в ємність наливають 10 л теплої води;
  • додають 3 ст. ложки нашатирю;
  • 2 ст. ложки подрібненого господарського мила (щоб нашатир не випарувався занадто швидко);
  • отриманий склад ретельно перемішують.

Перед внесенням комплексного мінерального підживлення, гранули розчиняють у воді, виходячи з розрахунку 10-20 г добрива на 10 л.

Правила внесення

Розведене добриво з нашатирю потрібно використовувати відразу, після приготування. Підгодовують полуницю розчином нашатирю в вечірні години, зволожуючи не тільки зелену масу, а й грунт навколо кущів. Склад наносять на кущі за допомогою лійки з дрібним ситом.

Мінеральний розчин вносять під корінь, уникаючи попадання добрив на зелену масу, в кількості 5 л на 1 кв. м.

Періодичність

Застосовують народну підгодівлю не більше двох, в найскладніших випадках трьох разів за сезон з інтервалом в 15 днів. Розчин Терафлекс при необхідності використовують до 3 разів з перервою в 14 днів до настання поліпшень.

Читайте також: Підживлення полуниці під час цвітіння для багатого врожаю


Не пропустіть