Хитра маніпуляція, завдяки якій навіть найпримхливіші кактуси починають цвісти

Скільки років вашому кактусу? Вже не один рік і він ще жодного разу не цвів? В такому випадку прийшов час змінити ситуацію. У цій статті ми розповімо вам про одну хитрість, за допомогою якої можна змусити випустити мінімум один бутон навіть найпримхливішу колючку. А проводиться вона в якихось три кроки.

Крок 1. Налаштовуємо правильну температуру

Багато хто помилково вважає кактуси невибагливими рослинами, але насправді, це зовсім не так. Сукуленти, звичайно, непогані пристосуванці, вони можуть виживати в абсолютно різних умовах, але цвітуть вони лише в певних випадках.

Якщо ви хочете нарешті побачити заповітний квітконіс на своєму колючому “вихованці”, почніть з “налаштування” температурного режиму. Він повинен підтримуватися в межах не вище +12 градусів.

Здивувалися, так? Насправді, люди помилково сприймають кактуси як теплолюбні рослини, але мало хто враховує, що в рідних їм місцях в зимовий час (коли і відбувається закладка бутонів) температура опускається до досить низьких показників. Врахуйте, що поки ваш кактус знаходиться в теплих умовах, він активно росте та набирається сил, але як тільки температура навколишнього середовища падає, він готується до зимівлі та починає “відкладати” бутони.

Крок 2. Вводимо рослину в стан шоку

Відсутність поливу – це фактор, який будь-який кактус сприймає як провісник швидкої загибелі рослини-матері. З цієї причини він робить все можливе для подальшого розмноження, починає випускати дітей і заповітні квітконоси.

У звичайному режимі зростання, коли суккулент тільки набирається сил, важливо забезпечувати йому помірний, але регулярний полив – приблизно раз в 3-4 дня. Але коли ви хочете отримати від кактуса заповітний квітконіс, скоротіть полив до одного разу на місяць (і то негусто – грунт повинен залишатися лише злегка зволоженим).

Витримуєте режим мізерного поливу три місяці, а потім виводите кактус з нього. Для цього слід обприскати рослину гарячою водою (40-50 градусів) і, по закінченні 7 днів, полийте так, щоб земля добре промокла.

Крок 3. Знаходимо правильне положення

Кактуси дуже примхливі до свого становища, тому господарям дуже важливо стежити за тим, щоб горщик завжди був повернений в одну і ту ж сторону до світла. Щоб не помилитися, зробіть позначку на горщику і завжди орієнтуйтеся по ній.

Виконавши ці три простих етапи догляду, зовсім скоро ви будете насолоджуватися цвітінням свого колючого друга на підвіконні вашого будинку. І не забувайте, що кактуси спочатку набираються сил, а вже потім цвітуть (з моменту висадки діток і до випуску першого квітконоса, як правило, проходить не один рік – доведеться запастися терпінням.

Читайте також: У фікуса жовтіє листя: як врятувати улюбленця


Не пропустіть