Філодендрон, лілії: які домашні рослини краще прибрати з дому, щоб не нашкодити здоров’ю

Кімнатні рослини прикрашають наше житло, а також освіжають повітря. Деякі з них можна вживати в їжу або використовувати в якості лікарських засобів. Але ми навіть не підозрюємо, що деякі домашні рослини шкідливі для здоров’я і отруйні. Вони можуть бути небезпечними для маленьких дітей, літніх людей та тварин. У цій статті ми розповімо про токсичні рослини, які краще прибрати з дому.

Філодендрон

філодендрон

Це одна з найбільш популярних домашніх рослин. Філодендрон гарний, він швидко росте, за ним нескладно доглядати.

Сік філодендрона токсичний. Він містить отруйні кристали оксалату кальцію. Тому з цією рослиною рекомендується працювати тільки в рукавичках.

При контакті з отруйним соком на шкірі з’являється почервоніння і роздратування. Якщо токсична рідина потрапляє на кон’юнктиву, то це може призвести до опіку очей. Але особливо небезпечні наслідки настають при поїданні листя рослини. Токсичний сік викликає набряк слизової і розлад травлення. У важких випадках отруєння закінчується летальним результатом.

У домашніх тварин отруєння соком філодендрона проявляється в судомах, спазмах, набряках і сильних болях в животі. Ця рослина більш небезпечна для котів, ніж для собак.

Епіпремнум золотистий

Епіпремнум золотистий

Епіпремнум золотистий або плющ диявола – дуже затребувана рослина. Вона прекрасно очищає повітря в кімнаті, поглинаючи шкідливі домішки, а також приваблює своїм красивим строкатим листям. Епіпремнум дуже легко розмножується.

Сік цієї рослини отруйний. Він викликає роздратування шкіри, а при попаданні всередину організму обпікає слизову органів шлунково-кишкового тракту. Якщо домашня тварина відкусила шматочок рослини, то це призводить до важкого отруєння, що супроводжується задухою, набряком горла і слинотечею.

Сінгоніум ніжколистний

Сінгоніум ніжколистний

Ця рослина дуже схожа на філодендрон. Його серцеподібне листя привертає увагу. Сингоніум часто підносять як подарунок близьким людям. Це одна з кращих рослин для фільтрації повітря в приміщенні.

Молочний сік сінгоніуму токсичний для людей і тварин. Якщо зірвати лист або стебло рослини і потерти між долонями, то це викличе запалення шкіри. При поїданні зелених частин настає небезпечне отруєння з роздратуванням слизової шлунково-кишкового тракту і розладом шлунку.

Лілії

лілії

Лілії відрізняються вишуканою красою і елегантністю. Тому їх часто вирощують вдома. Люди люблять прикрашати цими квітами різні кімнати, в тому числі спальні і дитячі.

Але робити це категорично не можна. Адже більшість видів лілій токсичні. Отруйні речовини містяться не тільки в квітках і листі, але й в пилку.

Лілії не слід ставити в спальні. Ця рослина містить речовини, які викликають алергію у багатьох людей. Особливу небезпеку лілії становлять для кішок. Поїдання рослини тваринами призводить до отруєння з нирковою та печінковою недостатністю.

Спатіфілум

Спатіфілум

Багато людей вважають спатіфілум лілією. Однак це зовсім інша рослина. Згідно з повір’ям, ця квітка приносить щастя, тому її часто тримають удома.

Сік спатіфілума містить оксалати і щавлеву кислоту, які подразнюють шкіру. При попаданні в око ці речовини викликають опік кон’юнктиви. Якщо людина випадково проковтне частини рослини, то це призведе до важкого отруєння, що супроводжується ріжучими болями в шлунку і запаленням рота і стравоходу.

Рослина небезпечна і для домашніх вихованців. Якщо кішка або собака почне їсти будь-яку частину квітки, то це призведе до сильного набряку гортані і стравоходу, а також до задухи.

Дифенбахія

дифенбахія

Цю рослину інакше називають німим очеретом. Вона схожа на філодендрон і теж містить токсичний сік з оксалатами. Листя дифенбахії дуже важке, тому її часто вирощують в підлогових вазах. Це робить рослину доступною для домашніх вихованців і маленьких дітей.

Ознаки отруєння схожі у людей і тварин. При попаданні токсичного соку всередину з’являється біль у роті, сильний набряк язика, печіння, слинотеча. При контакті зі шкірою – подразнення і запалення.

Олеандр

олеандр

Це дивно красива і ніжна квітка, але її зовнішність оманлива. Адже олеандр – одна з найбільш токсичних і смертоносних рослин. Отруйні всі частини квітки. У медицині описані випадки отруєння навіть пилком олеандра.

Ця рослина містить серцеві глікозиди. Вони викликають важку інтоксикацію у людей і тварин, яка може привести до аритмії і зупинки серця. Перші симптоми схожі на ознаки харчового отруєння. Згодом з’являються серйозні збої в роботі серцево-судинної і нервової систем.

Цю квітку краще взагалі не тримати вдома. Набагато безпечніше вирощувати її на відкритому повітрі.

Каладіум

каладіум

Декоративна квітка каладіум – це південноамериканська рослина з різнокольоровим листям. Він більш відомий під назвою “ангельські крила” або “слонячі вуха”. Цю квітку часто використовують для декорування приміщень і ландшафтного дизайну.

Всі частини каладіуму токсичні як для людини, так і для собак і кішок. При контакті зі шкірою сік рослини викликає алергію, а при попаданні всередину – сильний набряк рота, горла і нижніх респіраторних шляхів, який може привести до задухи.

Сансев’єрія (тещин язик)

Сансев’єрія

Люди вірять, що ця рослина приносить удачу. Тому багато хто прагне його придбати або подарувати друзям і близьким. Але якщо ви тримаєте домашніх тварин, то потрібно бути дуже обережним. Сансев’єрія малотоксична для людей. При ковтанні соку рослини виникає лише короткочасне печіння в роті і нудота. У рідкісних випадках з’являється алергія при контакті листя зі шкірою. А ось для домашніх вихованців ця рослина небезпечна. Якщо тварина з’їла листя квітки, то виникають ознаки інтоксикації: блювання, слинотеча, біль в животі, сильна діарея, яка довго не припиняється.

Плющ

плющ

Це оригінальна витка рослина, яку люди використовують для оформлення стін. Вона утворює пишний зелений килим. Плющ відмінно поглинає забруднення з повітря. Це стосується не тільки пилу, але й частинок фекалій домашніх тварин.

Деякі види плюща отруйні. Вони містять токсичну речовину – урушіол яка викликає сильну алергію при контакті зі шкірою. При ковтанні листя у людей і тварин з’являються судоми, тремтіння, утруднення дихання і сильне печіння в роті і стравоході.

Висновок

Ми розповіли вам про рослини, які можуть бути потенційно небезпечні для людей і тварин. Якщо ви все ж вирішили вирощувати їх вдома, будьте обережними.

Тримайте небезпечні кімнатні квіти в таких місцях, де їх не зможуть дістати маленькі діти і домашні вихованці. Ні в якому разі не ставте горщики з токсичними рослинами в спальню і дитячу. При роботі з листям і стеблами, що містять пекучий молочний сік, захищайте руки рукавичками.

Читайте також: Кімнатні рослини та квіти які допоможуть в боротьбі з безсонням та іншими проблемами зі сном


Не пропустіть