Експерт пояснив, чи можна вживати мінеральну воду без призначення лікаря

Сьогодні для того, щоб поправити здоров’я, необов’язково їхати на питні курорти – в аптеках і магазинах полиці заставлені пляшками з мінеральною водою, як вітчизняною так і імпортованою. Кажуть, що ці води дуже корисні для здоров’я, сприяють схудненню і допомагають від похмілля. Розберемося, чи так це насправді.

Чим різняться між собою мінеральні води?

Будь-яка мінеральна вода містить безліч корисних елементів, які позитивно впливають на організм. Наприклад, хлоридно-гідрокарбонатні натрієві води допомагають при лікуванні цукрового діабету, захворювань органів травлення, а також сприяють нормалізації обміну речовин. А ще вони відновлюють водно-сольовий баланс в організмі і дійсно допомагають позбутися від похмілля.

Вода допомагає знизити вагу

Мінеральна вода і справді має чудодійні властивості і допомагає скинути вагу. Калорій вона не містить, а на метаболізм впливає позитивно і очищає організм від шкідливих речовин. У деяких санаторіях схуднення навіть виділяється як самостійний профіль лікування. Однак при всіх перевагах не варто заливатися мінералкою після кожної вечірки або замінювати нею їжу під час чергової дієти. Справа в тому, що води насичені хімічними елементами, тому, безконтрольне їх вживання може негативно позначитися на здоров’ї.

Самко Олена Григорівна, лікар-терапевт вищої категорії:

«Якщо ви хочете почати пити мінеральну воду, то проконсультуватися з лікарем потрібно. Залежно від захворювання лікар призначає прийом води від 150 до 300 мл за певний час до прийому їжі в холодному, теплому або гарячому вигляді. Крім того, існують різні методики вживання: в повільному темпі, маленькими ковтками або навпаки швидкими, не розтягуючи. Зазвичай для самостійного вживання рекомендується пити 200 мл води за півгодини до їжі. Але є методика, за якою воду п’ють і після прийому їжі.

Іноді лікарі призначають воду, в якій міститься більша кількість солей. Здавалося б, мінеральна вода – бери і пий. Але нюансів багато. Без консультації лікаря вживання мінеральної води може призвести до погіршення здоров’я. Наприклад, якщо у людини серцево-судинні захворювання, у неї може підскочити тиск. Безконтрольне вживання води при сечокам’яній хворобі негативно впливає на стан людини. При загостренні гастриту і виразки шлунку ми буквально сипимо сіль на рану. Все це потрібно враховувати».

Читайте також: Так п’ють воду в Китаї: найпростіший спосіб схуднути і позбутися від хвороб


Не пропустіть