Фахівці назвали 5 найбільш небезпечних для здоров’я дієт

Хочете схуднути? Додайте більше активності в своє життя, пийте більше води, намагайтеся добре висипатися і не піддавайтеся стресу. Також не завадить зменшити частку легких вуглеводів, відмовитися від готових солодощів і продуктів, в яких багато прихованого цукру і солі. Так, результат, швидше за все, не буде швидким, але зате ваше здоров’я не постраждає, а скинуті кілограми не повернуться через місяць-другий.

Лікарі попереджають: будь-які дієти, які передбачають сильне зменшення калорійності раціону, а також виключення будь-яких поживних речовин, дуже небезпечні для здоров’я. У кращому випадку ви просто через пару місяців повернетеся до колишньої ваги. У гіршому – порушите метаболізм і завдасте серйозної шкоди здоров’ю. У цій статті ми розповімо, які найпопулярніші дієти були визнані фахівцями з харчування та лікарями марними і небезпечними (за версією журналу US News).

Дієта Дюкана

Згідно з принципами цієї дієти, основу раціону повинні складати білки, а ось споживання жирів і особливо вуглеводів варто звести до мінімуму. Однак на думку лікарів, надлишок білка в раціоні може привести до порушення функції нирок, появи задишки, головного болю, погіршення роботи кишечника. Також висока ймовірність розвитку дефіциту важливих поживних речовин, через які також може порушиться робота внутрішніх органів.

Кремлівська дієта

Ця дієта (так само, як і її прототип – дієта Аткінса) також передбачає виключення і серйозне обмеження частки вуглеводів в раціоні і збільшення частки жирів. Самі по собі жири, особливо ненасичені і рослинного походження, корисні для нашого здоров’я: жирні кислоти Омега захищають судини, зберігають гнучкість і еластичність їх стінок і зменшують запальні процеси в організмі. Однак надлишок жирів особливо на тлі дефіциту вуглеводів може в прямому сенсі слова нас вбити: тривале або регулярне перебування на цій дієті серйозно підвищує ризик серцево-судинних захворювань і навіть ризик передчасної смерті.

Палео-дієта

Наші далекі предки жили збиранням, не знали землеробства, не вирощували овочів і фруктів – значить, і нам негоже! Прихильникам палео-дієти пропонується харчуватися горіхами, корінням, травами, фруктами і овочами, а також нежирним м’ясом і рибою. А ось молоко і продукти з нього, а також бобові і злакові під суворою забороною. На жаль, цей раціон – пряма дорога до дефіциту клітковини (а у більшості сучасних людей і без того фіксується її нестача), а також кальцію. Слабкі кістки, випадання волосся, ламкі нігті і хворі зуби, а також непрацюючий кишечник – «навантаження» до палео-дієти. Ви точно впевнені, що схуднення цього варте?

Кето-дієта

Одна з найпопулярніших дієт останніх років, кето-дієта заснована на практично повному виключенні вуглеводів і перенасиченні раціону жирами. Мета – занурити організм в кетоз, стан, при якому він буде отримувати енергію з запасеного жиру. Спочатку ця дієта була розроблена для стабілізації стану хворих на епілепсію, пізніше кетогенну дієту та її варіації стали рекомендувати людям з діабетом другого типу. Але лікарі не втомлюються попереджати: самостійне призначення собі кето-раціону може бути небезпечним! Кето-дієта майже гарантовано викликає дефіцит вітаміну D, а також може призвести до небезпечних наслідків для здоров’я у людей з хворобами серця, нирок або печінки.

Сироїдіння

Анемія, хвороби суглобів, хвороби серця і банальні харчові отруєння – ось ускладнення, які розвиваються у тих, хто дотримується принципів сироїдіння. Цей різновид веганського раціону передбачає вживання виключно овочів, фруктів і горіхів, але тільки в сирому вигляді. Крім того, що така їжа погано підходить для нашого кишечника, подібний раціон занадто бідний і не в змозі забезпечити наш організм усіма необхідними корисними і поживними речовинами.

Читайте також: 5 міфів про метаболізм, які тільки заважають нам худнути


Не пропустіть