5 міфів про метаболізм, які тільки заважають нам худнути

Якщо ви дбаєте про своє здоров’я, гарне самопочуття і нормальну вагу, вам потрібно піклуватися про свій обмін речовин. З віком наш метаболізм сповільнюється, але, на щастя, його можна «запустити» знову – але для цього потрібно, в першу чергу, позбутися від шкідливих міфів, які тільки заважають нашому обміну речовин працювати на повну потужність. Перевірте, чи немає у вас випадково цих шкідливих переконань – і безжально позбудьтеся їх, якщо знайдете!

Міф 1: голодування прискорює обмін речовин

Насправді: все з точністю до навпаки. Чим більше ви голодуєте, тим повільніше працює ваш метаболізм, адже організм, не знаючи, коли закінчаться несприятливі часи, прагне зберегти кожну калорію, переробляючи її в жир і “ховаючи” якомога глибше. Чим жорсткіша ваша дієта, тим сильніше буде порушений ваш метаболізм – і тим більше зайвих кілограмів вам в результаті доведеться зганяти.

Міф 2: метаболізм сповільнюється під час сну

Насправді: гормон сну мелатонін відповідає не тільки за якість нашого нічного відпочинку – він також регулює наш обмін речовин. І тому чим міцніше і солодше ви спите, тим активніше ваше тіло переробляє жир в енергію. Це, зрозуміло, не привід щільно вечеряти на ніч (тим більше, що пізня вечеря якраз погано впливає на сон) – але ось подбати про те, щоб нічний відпочинок був якомога більш повноцінним, точно варто. Зрештою, хіба це погано – спати і худнути?

Міф 3: чим частіше ви їсте, тим швидший ваш метаболізм

Насправді: дробове харчування – це відмінний спосіб контролювати почуття голоду і не «добирати» відсутню енергію шкідливими перекушуваннями. Але важливо контролювати свої порції і враховувати загальну кількість денних калорій. А ось якщо ви їсте часто і потроху, вітаємо, ви все робите правильно, продовжуйте в тому ж дусі!

Міф 4: кава прискорює метаболізм

Насправді: Строго кажучи, все правильно: кава дійсно має здатність збільшувати швидкість спалювання калорій. Але є одне «але» – це справедливо тільки для чорної кави, без додавання вершків або молока, в тому числі кокосового. Крім того, важливо пам’ятати, що ранкова чашка кави піде вам на користь тільки в тому випадку, якщо вона завершує, а не замінює ваш сніданок – перша трапеза повинна бути повноцінною і різноманітною!

Читайте також: Експерти назвали 14 надійних способів розігнати метаболізм

Міф 5: тип обміну речовин «передається» у спадок

Насправді: Можливо, ми народжуємося з більш швидким або повільнішим обміном речовин (і він дійсно може збігатися з типом метаболізму наших найближчих родичів), але в подальшому здатність нашого тіла спалювати калорії і переробляти енергію в жир в першу чергу залежить від способу життя. Нераціональним харчуванням, частими або інтенсивними дієтами, а також сидячим способом життя можна зіпсувати навіть швидкий обмін речовин – і навпаки, якщо дотримуватися рекомендацій дієтологів, правильно харчуватися і активно займатися спортом, «розгойдається» навіть дуже повільний метаболізм.


Не пропустіть