6 проблем, про які вам намагається сказати листя кімнатних рослин

Чого не вистачає рослинам? Говорити вони не вміють, але це не означає, що їх неможливо зрозуміти.

Листя висихає та темніє

Бракує вологи

Листя в’яне у більшості рослин, коли пересихає грунт. Не варто заливати квіти в горщиках, але чекати, поки земля повністю стане сухою теж небажано. Рішення просте: полийте квітку, поки грунт не стане вологим, а якщо земля в горщику пересихає занадто часто, швидше за все, горщик малуватий. Потрібно пересадити рослину в горщик побільше.

Іноді рослини настільки пересушені, що простий полив не допоможе, але це зовсім не означає, що їм не можна допомогти. Поставте горщик з рослиною в відро з водою на 10-15 хвилин, щоб земля просочилася вологою.

Листя опадає

Бракує вологи

Якщо рослина зовсім не росте, а листя опадає, вам теж слід частіше її поливати. Але в осінній період відмирання старого листя у деяких рослин буває природним, наприклад, фікуси щороку скидають частину листя, але це не означає, що з ними щось не так. Просто восени дні стають коротшими і знижується вологість повітря.

Кінчики листя сохнуть

Низька вологість повітря

Для того, щоб рослини відчували себе добре, їм необхідна вологість 60-80%. Якщо вона низька (а в період опалювального сезону вона може бути нижча 40%), то рослини будуть страждати. Найчастіше від нестачі вологості пошкоджується листя тропічних пальм, хлорофітум, папоротей та ін. Щоб допомогти рослинам, їх потрібно прибрати подалі від батарей опалення, щодня обприскувати або поставити поруч зволожувач повітря.

Листя деформоване або позбавлене кольору

Рослину залили водою

Надмірна вологість ґрунту – перший ворог кімнатних квітів. Коріння залитої рослини загниває, земля закисає, а кількість бактерій в грунті зростає. Виправити становище може тільки пересадка в новий горщик з новою землею і хороший дренаж. Тому завжди краще вибирати кашпо з отвором на дні, через який може виходити зайва волога. Якщо бачите при пересадці, що коріння загнило, його можна злегка присипати попелом (деревним вугіллям).

Листя скручується

Протяг і холод

Листя може згорнутися в трубочку навіть від невеликого протягу. Якщо рослина постійно стоїть біля відчиненого вікна, то від різкої зміни температури листя скручується, його краї загортаються всередину, а рослина намагається сказати вам, що їй просто холодно. Листки можуть почорніти повністю або частково. Іноді таке буває, якщо рослина близько розташована до шибки. Вихід – переставити в інше місце.

Листя втрачає колір

Бракує живлення

Швидше за все вам потрібно підгодувати рослини, а ще краще пересадити в більше кашпо. Якщо листя виглядає блідим, йому не вистачає заліза.

Брак заліза в грунті – одне з найпоширеніших захворювань, хлороз. В першу чергу від нього страждають молоді верхні листки. Рослина продовжує рости, але пагони отримують нездорове забарвлення. Найчастіше брак заліза виникає, якщо в грунті підвищена кислотність. Лікувати такі рослини краще спеціальними препаратами або скористатися найпоширенішим народним методом – увіткнути в грунт пару іржавих цвяхів.

Рослина тягнеться до вікна

Брак сонячного світла

Тут все просто, рослина тягнеться до сонця, а це означає, що достатньо перемістити горщик в сонячне місце, і проблема буде вирішена.

Читайте також: Добриво для фіалок: 5 домашніх підживок, які завжди під рукою


Не пропустіть