3 способи позбутися від павутинного кліща на кімнатних рослинах і 5 правил профілактики його появи

Мікроскопічний шкідник не відноситься до роду комах, тому і боротися з ним треба по-іншому. Кліщі відкладають яйця і дуже швидко розвиваються, приносячи, часто непоправну шкоду. Тому, важливо вчасно відреагувати і знайти ефективний метод боротьби з небажаними гостями.

Дієві способи позбутися від павутинного кліща на домашніх рослинах

Перед тим, як приступити до обробки, потрібно підготувати рослини – промити під струменем теплої води.

Народні методи

На початкових стадіях захворювання, коли шкідники ще малопомітні, народні методи не менш ефективні, ніж магазинні препарати. До найпопулярніших способів відносяться:

 • Мильний розчин. Трудомісткий, але бюджетний метод . Необхідно розчинити 200 грам мила (сірчане, дігтярне, борне) у відрі теплої води, збити до появи густої піни. Потім намилити всі частини рослини і залишити піну на пару годин. Особливу увагу приділити стеблам і листю, обов’язково акуратно обробити горщик так, щоб мильний розчин не потрапив на корені. Після процедури рослину потрібно залишити на 4 години, після закінчення часу змити піну.
 • Цибулиння. 100 грам лушпиння залити 5 літрами води і настоювати 4 дня. Потім розчин потрібно процідити і залити в пульверизатор. Обприскати всі уражені рослини. Можна застосовувати саму цибулину, перед використанням її потрібно настояти в 500 мл води протягом 40 хвилин, потім обприскати водою листя і стебла.
 • Олія розмарину. Слід змішати олію з водою в пропорціях 2-3 краплі на 1 літр води. Потім протерти цим розчином домашні рослини.

Профілактика появи павутинного кліща на домашніх рослинах

Членистоногий ворог може з’явитися, якщо:

 • Для рослин використовується неправильний грунт (наприклад, земля з вулиці).
 • Поруч знаходиться заражена квітка.
 • Рослина стояла на відкритому повітрі, на балконі або біля відкритого вікна.

Для профілактики зараження дотримуйтесь таких правил:

 1. Після покупки нової рослини відправляйте її на карантин (від 2-х до 4-х тижнів), перш ніж розміщувати разом з іншими рослинами. Новенький може принести з собою хвороби.
 2. Намагайтеся щотижня оглядати рослини на предмет появи білого нальоту.
 3. Дотримуйтесь умов мікроклімату. Кліщі найкраще розмножуються в сухому і теплому приміщенні. Тому важливо підтримувати певний рівень вологості.
 4. Слід щомісяця промивати листя під струменем води.
 5. Дезинфікуйте грунт. Найпоширеніші способи: виморожування і прожарювання в духовці. Процедури дозволяють знищити не тільки личинки, а й яйця шкідників.

Читайте також: Чому сохнуть кінчики листя на кімнатних рослинах: 4 поширені причини


Не пропустіть