Як поліпшити сон: 10 дієвих порад

Повноцінний нічний сон важливий для здоров’я організму не менше, ніж збалансоване харчування. Порушення режиму сну може послужити причиною розвитку захворювань судин і серця, ожиріння, депресії. Сон необхідний для запуску процесів регенерації, він сприяє омолодженню організму на клітинному рівні. Тому важливо стежити за кількістю і якістю сну.

Існує кілька способів, що дозволяють нормалізувати режим сну. Скористайтеся перевіреними методиками, які допоможуть поліпшити ваш стан і зміцнити здоров’я.

Як поліпшити сон: основні рекомендації

1. За годину до сну вимикайте телевізор і комп’ютер, постарайтеся не користуватися телефоном, не читати книжок, не займатися домашніми справами і тим більше роботою. Все це стимулює нервову систему і заважає заснути. Можете послухати спокійну музику або підвести підсумки дня.

2. Відомо, що ввечері температура тіла знижується, тому прийміть перед сном теплу ванну. Коли після ванни температура вашого тіла штучно підвищиться, і ви повернетеся в прохолодну постіль, то тим самим допоможете тілу швидше відрегулювати оптимальну температуру.

3. Харчуйтеся правильно у вечірній час. Випийте склянку знежиреного молока, з’їжте банан, трішки горіхів або салат-латук. Ці продукти містять компоненти, що викликають сонливість.

4. Для вироблення серотоніну й мелатоніну організму потрібен вітамін B6 . Він міститься в рибі жирних сортів, фісташках, часнику.

5. Склянка ромашкового чаю також допоможе заснути, оскільки напій містить гліцин, який розслабляє м’язи і заспокоює нерви. Особливо пити такий чай корисно разом з медом.

6. Вживання вуглеводів також викликає сонливість, тому, можливо, варто включити в раціон макарони з цільного зерна, рис, батат.

7. Відмовтеся від цукру, кофеїну та алкоголю в кінці дня, оскільки ці продукти є основною причиною неспокійного сну.

8. Створіть відповідну атмосферу в спальні, в кімнаті повинно бути спокійно і тихо. При необхідності купіть беруші і маску для сну.

9. Розслабитися перед сном допомагає трояндова олія. Достатньо нанести кілька крапель засобу на подушку, але головне не перестаратися, інакше можна отримати зворотний ефект.

10. Вимкніть вай-фай роутер, оскільки електромагнітні хвилі заважають нормальному сну.

І наостанок – намагайтеся лягати спати щодня в один і той же час. Незабаром організм звикне до нового графіка. Пам’ятайте, що повноцінний сон важливий для вашого нормального фізичного і психологічного стану. Від якості сну безпосередньо залежить ваш настрій і розумова працездатність протягом дня.

Читайте також: 5 міфів про сон, які псують здоров’я, зовнішність і наближають старіння організму


Не пропустіть