Стало відомо, як знайти кращу дієту, виходячи зі своєї генетики

Для того, щоб визначити найкорисніші для себе продукти, більше не потрібно слідувати якійсь одній дієті.

Знайти ідеальний для себе спосіб харчування непросто. Мало просто взяти якусь дієту з Інтернету (або ту, що подружка порадить). Важливо виходити зі стану свого здоров’я, бюджету і особистих смакових переваг. Експерти стверджують, що варто звернути увагу і на свою генетику, щоб знайти ключ до ідеального харчування.

Точно так само, як гени визначають наш колір очей, структуру волосся, зріст, вони можуть диктувати, які продукти харчування нам потрібні, Які є найбільш здоровими для нас. Вони ж зроблять нас і стрункішою, звичайно ж.

Як генетика і дієта пов’язані між собою

У кишечнику існує своя екосистема бактерій (мікробіом). Їх функціонування пов’язане з усім – від правильного травлення до психічного здоров’я. Коли твій мікробіом населений переважно хорошими бактеріями (пробіотиками), ти можеш помітити поліпшення настрою, підвищення імунітету і більш ефективну роботу мозку. Але якщо погані бактерії беруть верх – це може статися через хворобу, нездорове харчування, стрес та інші фактори – ти схильна до ризику проблем зі здоров’ям (зокрема, порушення роботи шлунково-кишкового тракту).

Кількість тих чи інших бактерій , що населяють твій організм, також багато в чому пов’язана з твоєю генетикою. Дослідження показали, що, оскільки в давнину люди різних культур харчувалися певної їжею протягом декількох поколінь, їх мікробіоми адаптувалися до неї. Бактеріальні штами в мікробіомі передаються генетично. Наприклад, азіати їдять більше водоростей, африканці – м’ясо. Такі звички вже збережені в твоїй генетиці.

Це доводить те, що деякі етнічні групи більш схильні до харчової непереносимості, ніж інші. Наприклад, в східно-азіатських країнах поширена непереносимість лактози – більше, ніж в європейських країнах.

Чи існує універсальна дієта

Наш генетичний зв’язок з мікробіомом є причиною того, що універсальної дієти не існує, навіть якщо якась із них вважається вкрай корисною. Наприклад, дуже поширена середземноморська дієта визнана корисною для фігури і здоров’я. Але як тоді, навіть не знаючи про неї, більш ніж 67 тисяч жителів Японії дожили до 100 років і більше? Їх організм не потребує такого харчування. І хто знає чи прожили б вони так довго, якби дотримувалися її принципів.

Як знайти кращі продукти для свого організму

Здавалося б, для цього потрібно лише подивитися на свою генетику. Але не все так просто. Більшість з нас представляє суміш різних культур, і часом з’ясувати генетичний тип – доволі складне завдання.

Якщо є бюджет, можна пройти тест на мікробіом, який визначить, які продукти приносять твоєму кишечнику і фігурі максимальну користь, а які – тільки проблеми.

Але можна і просто проаналізувати, що ти їси, і звернути увагу, від яких продуктів ти відчуваєш себе добре, а від яких – не дуже. Найкраще записувати це в харчовому щоденнику.

Обмежуватися харчовими звичками тільки своєї етнічної культури не обов’язково. Ти можеш експериментувати, але при цьому обов’язково стежити за своїм фізичним станом. Тільки якщо вже вивчаєш кухні світу, не змішуй все до купи, а рухайся по регіонах. Швидше за все, тобі не доведеться подорожувати занадто далеко географічно від свого рідного регіону.

Якщо після вживання будь-якого продукту ти відчуєш здуття живота або занепад енергії, це може бути ознакою того, що твій мікробіом і дана їжа несумісні.

Не забувай і про те, що на мікробіом впливають також проблеми зі здоров’ям, стрес і фізичні вправи.

Читайте також: Схуднути за осінь: скільки кілограмів реально скинути за три місяці?


Не пропустіть