Схуднути за осінь: скільки кілограмів реально скинути за три місяці?

Коли збираєшся схуднути, починаєш прикидати, як швидко може відбуватися цей процес. Наприклад, чи встигнеш ти до Нового року, або скількох кілограмів позбудешся за три місяці. Давай розберемося, від чого це залежить.

Схуднення за обмежений термін вимагає прийняття безлічі рішень на шляху. Що ти будеш їсти (а що ні), скільки будеш займатися спортом, як впораєшся зі стресом, який теж впливає на вагу.

Безпечне схуднення

Щоб схуднути і не набрати вагу назад, потрібно все робити поступово. Вважається, що нормальна втрата ваги – не більше кілограма в тиждень. Значить, за три місяці можна скинути до 13 кілограмів.

Якщо скидати потрібно багато (більше 25 кг), то втрати ваги в перший час можуть перевищувати рекомендований кілограм. Потім швидкість втрати знижується, і можна навіть вийти на плато – момент, який багатьох турбує, але це нормально.

Більш швидке схуднення на початку шляху пов’язане з втратою “водяної ваги”: коли тіло не отримує достатньої енергії з калорій, воно використовує запаси глікогену і в результаті вивільняються надлишки води.

Як переконатися, що ти втрачаєш саме жир?

Відомо, що кілограм жиру “важить” близько 8000 ккал, і саме стільки потрібно спалювати для схуднення. Ось чому потрібно подбати про дефіцит калорій: організм повинен спалювати більше, ніж отримує.

Дієтологи вважають, що при перегляді принципів харчування потрібно не виключати все, що не потрапляє в рамки, а змінювати ставлення до їжі в цілому. Відмова від того, що любиш, не покращить ситуацію: можна почати бездумно їсти все, що попадається під руку.

Як правильно худнути

Зараз є багато планів харчування, які допомагають скинути вагу і не набрати назад. Наприклад, Низьковуглеводні дієти, в тому числі кето і середземноморська. А якщо поєднувати дієту з інтервальним голодуванням, можна досягти ще більш вражаючих результатів.

Корисно записувати все, що їси, хоча б на перших порах. Це можна робити як в спеціальному додатку, так і в нотатках на телефоні. І обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Інші фактори

Тренування теж допомагають не збитися зі шляху схуднення. Вважається, що дорослим бажано займатися 2,5-5 годин на тиждень, якщо мова йде про вправи із середнім навантаженням, і вдвічі менше – з інтенсивним.

Для спалювання жиру необов’язково займатися кардіотренуваннями, підійдуть будь-які, які тобі подобаються.

На що ще звернути увагу? На достатню кількість сну і мінімальний стрес. Спати потрібно не менше 7 годин на добу, а стресом навчитися керувати за допомогою правильного дихання і, при необхідності, медикаментів. Успіхів!

Читайте також: Дієтолог назвала неочевидні причини, що заважають схуднути


Не пропустіть