Спатифілум – поширені помилки в догляді

Спатифілум або «Жіноче щастя» б’є рекорди популярності серед любителів кімнатних рослин, і поки нічого не вказує на те, що ця тенденція зміниться. Він відрізняється захопливим зовнішнім виглядом – привертає увагу вишуканими квітами білого кольору і довгим листям, що нагадуэ крила птахів. Він прекрасно росте навіть в умовах низької освітленості і позитивно впливає на здоров’я, оскільки фільтрує повітря в приміщеннях, де стоїть.

Хоча спатифілум дуже вдячний за вирощування, є кілька помилок при догляді, які він не пробачить. Рослина перестає цвісти і швидко в’яне, наприклад, при загниванні коренів в результаті переливу. Плямистість і потемніння листя також є результатом неправильного поливу, а часто і надмірного внесення добрив, і нестачі світла. На що ще варто звернути увагу при вирощуванні спатифіллуму? Давайте розберемося.

Спатифіллум не переносить протягів

Рослина відноситься до сімейства ароїдних і зустрічається в 50 видах, тільки два з яких використовуються в якості декоративних рослин. Йдеться про Spathiphyllum Wallisii і Spathiphyllum Floribundum. Саме вони найчастіше прикрашають наші підвіконня. Спатифілум природним чином росте в країнах Південної і Центральної Америки, а також Південно-Східної Азії. Тропічне походження рослини диктує особливі вимоги до вирощування в приміщенні. Оптимальна температура для вирощування – кімнатна, що досягає приблизно 18-20 градусів за Цельсієм. Його розвитку також сприяє відповідна вологість. Він просто ненавидить протяги.

Спатифілум любить півтінь

Спатифілум зачаровує своїми зеленими листками круглий рік і цвіте майже протягом всього року вирощування за умови, що йому надано відповідне місце. Віддає перевагу або навіть любить півтінь. Прекрасно росте не тільки в житлових кімнатах, але й у ванних кімнатах, де немає відкритого доступу сонячного світла. Надмірне перебування на сонці часто викликає опіки і пожовтіння листя.

Перелив спатіфілуму призводить до потемніння листя і загнивання коренів

Ключова процедура в догляді за рослиною – полив. Для цього найкраще використовувати дистильовану, дощову або відстояну (хоча б кілька годин) водопровідну воду, яка повинна бути кімнатної температури. Жорстка вода призведе до потемніння листя.

Грунт, в якому росте Спатифілум, повинен бути вологим, але не занадто мокрим. Перелив рослини призводить до швидкого загнивання коренів і розвитку грибкових захворювань. Влітку полив найкраще повторювати два-три рази на тиждень. Взимку його слід трішки скоротити. Крім того, Спатифілум рекомендується обприскувати, але тільки кип’яченою і стоячою водою. Тверда призведе до появи білих плям на листках і їх подальшого потемніння.

Добриво

Спатифілум найкраще росте на слабокислому гумусовому грунті. Удобрювати його слід переважно в період цвітіння – кожні два тижні – добривами, призначеними для квітучих рослин. Категорично забороняється використовувати для цієї мети важкі кальцій мінеральні препарати, в тому числі натуральні препарати на основі яєчної шкаралупи, так як вони будуть порушувати рН грунту і приводити до побуріння листя. В якості альтернативи домашнім методам можна використовувати підгодівлю з кавової гущі.

Спатифілум вимагає пересадки тільки тоді, коли він не поміщається в горщику. Пересадку краще всього проводити навесні. Рослину необхідно помістити в родючий перегнійний грунт з додаванням торфу. Також її можна розмножити, розділивши корінці і помістивши живці в нові горщики.

Чому спатифілум перестає цвісти?

Найбільш частою причиною відсутності цвіту у спатіфілума є коренева гниль, викликана надмірним поливом. У цьому випадку потрібна пересадка. Вам потрібно видалити всі гнилі і пошкоджені частини рослини і помістити в чистий перегнійний грунт. Після цієї процедури слід дотримуватися особливої ​​обережності при поливі. Спатифілум нерідко стає жертвою нападу попелиці, павутинного кліща та білокрилки. Готові інсектициди або натуральні препарати, наприклад, на основі господарського мила, допоможуть швидко позбутися від проблеми.

Спатифілум часто починає в’янути з настанням опалювального сезону. Повітря в кімнатах стає сухим, тому необхідно зробити все можливе, щоб підвищити його вологість. Порятунком може стати звичайний зволожувач повітря або чаша з водою, встановлені поруч з рослиною.

Читайте також: 6 помилок квітникарів, або чому не цвітуть фіалки


Не пропустіть