Посадка помідорів на зиму: 2 простих способи для багатого раннього врожаю

Досвідчені дачники садять помідори в жовтні, щоб в наступному році отримати ранній урожай. Томати, посаджені восени, загартовуються в холодних умовах. Вони вирізняються хорошим здоров’ям і високою стійкістю до хвороб. У цій статті ми розповімо про 2 способи посадки помідорів в жовтні.

Посів насіння

Якщо ви використовуєте в якості посадкового матеріалу насіння, то в жовтні його можна висівати тільки в тепличних умовах. Зробіть в грунті теплиці невеликі борозни. Їх глибина повинна становити близько 1,5 см. Висійте насіння в борозенки.

Намагайтеся сіяти його якомога густіше, так як не все з них зможе зійти. Потім присипте їх шаром грунту товщиною 2 см. Ви можете також прикрити посадковий матеріал хвойними голками.

Коли настане теплий сезон, ви побачите перші сходи. Цей метод не дає 100% проростання. Але така розсада виростає міцною і стійкою до захворювань, так як насіння пройшли загартування холодом.

Займатися посадкою насіння найкраще в кінці жовтня, коли грунт в теплиці стане холодним. При передчасному посіві і теплій температурі посадковий матеріал може прорости і загинути.

Посадка цілим плодом

Посадка томатів цілим плодом дає більш високі результати проростання, ніж вирощування з насіння. Цей метод використовується тільки у відкритому грунті.

Відберіть великі, стиглі і якісні помідори. На їхній шкірці не повинно бути ніяких дефектів і пошкоджень. За тиждень до посадки обробіть землю біогумусом. Потім додайте в неї деревний попіл.

Зробіть в грунті лунки глибиною 2 см. Посадіть в них відібрані екземпляри томатів. Засипте їх землею, а зверху прикрийте хвоєю.

Позначте ділянку посадки, щоб при проведенні садових робіт навесні випадково не пошкодити її. За допомогою цього методу ви отримаєте більш здорові і міцні саджанці, ніж при вирощуванні розсади на підвіконні.

Висновок

Спробуйте посадити помідори під зиму. Це дозволить вам зібрати урожай і насолоджуватися смаком свіжих томатів раніше звичайного.

Читайте також: Простий і ефективний спосіб збереження моркви свіжою на всю зиму


Не пропустіть