Простий і ефективний спосіб збереження моркви свіжою на всю зиму

Питання про те, як зберегти моркву в свіжому вигляді до весни залишається актуальним донині. Адже зберегти овоч без дотримання сприятливих умов доволі не просто.

Загальні правила зберігання коренеплодів

Щоб коренеплід зберігався всю зиму без втрати споживчих і товарних властивостей, потрібно створити для нього оптимальний мікроклімат, моркві потрібна висока вологість (85-90%), відсутність світла і прохолода (0 +5 градусів).

При підвищенні температури і вологості овочі будуть гнити, при зниженні – стануть гіркими, млявими або підмерзнуть. Коливання температур призведе до появи конденсату в тарі і овочі можуть запліснявіти.

При створенні сприятливих умов потрібно враховувати, що не варто розміщувати моркву поруч з яблуками. Вони виділяють етилен, який сприяє швидкому псуванню коренеплодів.

Спосіб зберігання моркви в ящиках

За роки практики городниками придумано безліч способів зберігання овочів, кожен з яких має свої особливості. Пропонуємо вам один з перевірених методів, який підійде як власникам приватних будинків, так і власникам квартир. З метою економії простору, практикують фасувати моркву по ящиках в такій послідовності:

  1. Спочатку на дно дерев’яного або пластикового ящика застеляють поліетилен, щоб наповнювач не висипався.
  2. Потім на поліетилен насипають шар глинистого піску, товщиною 3-5 см. Пісок потрібно попередньо зволожити, додавши на 10-ти літрове відро близько 1 л води.
  3. На наступному етапі, в ящик викладають ряд моркви на відстані 1-2 см одна від одної і засипають шар піску. Знову закладають новий шар, чергуючи овочі поки тара не заповниться. Останній верхній шар обов’язково повинен бути піщаним.
  4. Заповнений ящик прибирають на лоджію, в льох або неопалювальну комору.
  5. Вологий пісок допоможе зберегти свіжість коренеплодів аж до 8 місяців.

Читайте також: Чим обробити землю, якщо томати хворіли фітофторозом – рекомендації для теплиці та відкритого грунту


Не пропустіть