Основні помилки дачників, через які виноград виростає кислим

Чому з року в рік виноград засмучує своїх господарів кислими ягодами, які начебто і дозріли, але смак їх залишає бажати кращого. У цій статті ми розповімо про чотири помилки дачників, через які виноград не може набрати необхідний запас цукру. І про те, чим можна підживити лозу, щоб уже в цьому році вона дала солодкі плоди.

Лоза занадто перевантажена

Коли лоза витрачає занадто багато сил для живлення листя і грон, на цукристість ягід розраховувати не варто.

Ще гірше, коли дачники залишають на лозі занадто багато кистей. На них у неї просто не вистачає сил. Найнеприємніше те, що в разі рясного врожаю винограду лоза виснажиться настільки, що в наступному році на ній виростуть лише кілька кистей.

Вода під час дозрівання

Дачники припускаються великої помилки, коли починають поливати виноград в період його дозрівання. У цьому випадку ягоди стають більшими, але смак їх залишає бажати кращого.

Найнеприємніше те, що ягоди, дозріваючи на добре политій лозі, починають тріскати.

Поруч з лозою ростуть овочі

Виноград і овочі (особливо пізні) – не найкраще сусідство. Проблема в тому, що виноград має потужну кореневу систему, яка вбирає вологу з сусідніх грядок. А деякі овочі поливають до самої осені.

Хочете посадити щось біля виноградної лози – віддайте перевагу таким культурам, які будуть прибрані до моменту початку дозрівання зав’язей, поки виноград можна поливати. Хороші варіанти – часник, цибуля або картопля.

Лоза знаходиться в тіні

Солодким виноград стає лише в тому випадку, якщо в процесі дозрівання він отримує достатню кількість сонячних променів. Дачники, які садять лозу в тінистій частині саду (наприклад, під деревами), задовільняються кислим урожаєм. А часом взагалі не встигають дочекатися його: в тіні ягоди дозрівають дуже повільно, майже до морозів.

З цієї ж причини виноград будь-якого сорту потребує регулярної обрізки, після якої повинно залишатися не більше 30 бруньок (а то і ще менше). В іншому випадку зарості пагонів також не дадуть променям сонця дістати до винограду.

Чим підживити виноград, щоб отримати солодкі ягоди

Як сильно помиляються ті дачники, які вважають виноград невибагливим мешканцем саду. Щоб отримати хороший, солодкий урожай, виноград потрібно підгодувати.

Одне з кращих добрив для винограду – попіл. Він -цінне джерело збалансованого живлення для лози. У складі хорошого деревного або трав’яного попелу є три найцінніших мікроелементи – кальцій, калій і фосфор. Крім цього в невеликих кількостях в ньому присутній марганець, бор та сірка.

Калій і фосфор – елементи, що відповідають за якість врожаю (в тому числі і в наступному році), а кальцій здатен забезпечити морозостійкість культури перед зимовим періодом.

Починати підгодовувати виноград краще в середині серпня. Вносити попіл можна як в сухому вигляді, під час розпушування, так і у вигляді настою. У першому випадку добриво вноситься з розрахунку 200 г на 1 кв. м і заривається на глибину не більше 10 см. У випадку з настоєм все дещо складніше.

Рідке добриво з попелу готується за тиждень. Для цього його розводять водою з розрахунку 25 г на 1 л. Настоювати таке добриво потрібно тиждень, періодично помішуючи. Готовим настоєм поливають кожну лозу.

Підживлення винограду попелом призводить до того, що лоза починає плодоносити активніше, а шкідники зникають.

Чим ще можна підживити виноград

Багатий і солодкий урожай винограду здатен забезпечити не тільки попіл. Його цілком може замінити сірчанокислий калій або суперфосфат (по сірниковій коробці на 10 л води). А якщо обробити листя лози “Маг-Бором”, можна забезпечити швидке дозрівання ягід.

Не забувайте, що правильний догляд за виноградом забезпечує не тільки хороший, солодкий урожай, але й здоров’я лози, тому ігнорувати його ні в якому разі не можна.

Читайте також: Чим підгодувати зблідлу полуницю, щоб не втратити майбутній урожай


Не пропустіть