Не просто прищі: про які захворювання свідчать проблеми зі шкірою

Стан шкіри – це відображення внутрішніх процесів організму. Якщо правильно трактувати її сигнали, ви зможете запобігти проблемам зі здоров’ям на ранніх етапах їх формування.

Шкіра людини відіграє захисну функцію і є бар’єром, що запобігає потраплянню в організм шкідливих речовин. При цьому стан шкіри може говорити про наявність у людини ряду проблем, які не завжди пов’язані з неправильним ритуалом догляду.

Висипання на обличчі й тілі

Реальну причину появи висипань часто потрібно шукати в мінливому гормональному фоні. Наприклад, з сальністю шкіри, вуграми і прищами з гнійним вмістом можна зіткнутися при підвищеному виробленню гормону тестостерону. Рожеві вугри з серозним вмістом можуть з’явитися внаслідок реакції шкіри на продукти життєдіяльності бактерій, що мешкають на її поверхні – це характеристика розацеа. У зрілому віці прогресуючі множинні запальні елементи на обличчі можуть свідчити про наявність патогенних мікроорганізмів – таких, як підшкірний кліщ (демодекоз) – або вказувати на наявність глистової інвазії. Порушення в роботі травної системи, такі як часті закрепи, теж можуть стати причиною появи прищів на обличчі.

Сухість шкіри

Дана ознака може бути обумовлена спадковою схильністю і посилюватися під дією несприятливих чинників навколишнього середовища. Спекотне сонце, так само, як і морозна негода, в рівній мірі здатні пересушувати шкіру і викликати лущення. Такий стан може посилюватися частими перепадами температури протягом дня, дією опалювальних систем.

Також на стан шкірного покриву часто впливають шкідливі звички (куріння, алкоголь) і недостатнє вживання води протягом дня. Незбалансоване харчування з недостатньою кількістю вітамінів і жирів є одним з важливих чинників, що впливають на виникнення сухості шкіри. По суті, сухість – це свого роду реакція епідермісу на стрес. Лущення також може сигналізувати про збої в роботі щитовидної залози.

Свербіж та почервоніння шкіри

Вони свідчать про алергічну реакцію самого організму або шкіри на доглядову косметику. У той же час подібні симптоми може спровокувати наявність гостриків та інших небажаних мешканців кишечника.

Набряклість

Даний симптом часто виникає у тих, хто регулярно порушує режим сну, любить з’їсти солоного або гострого на ніч, а також для тих, хто нехтує питтям простої води протягом дня. Правда, все може виявитися і набагато серйозніше. До набряклості обличчя призводять проблеми з серцево-судинною системою, хвороби нирок, ендокринні захворювання.

Жирна шкіра

Також може виявитися спадковою схильністю або індивідуальною особливістю. Бути пильними слід в тому випадку, якщо ваша шкіра, завжди належала до нормального або змішаного типу, раптом стала жирною. В цьому випадку причина з більшою часткою ймовірності криється в порушенні гормонального балансу. Цілком можливо, що у вас підвищилося вироблення тестостерону.

Купероз

Як правило, свідчить про судинні порушення в організмі. Ще одна причина появи капілярної сіточки на обличчі – захворювання печінки.

Блідість

Основна причина – недотримання режиму, нехтування прогулянками на свіжому повітрі, втома, стрес. Крім перерахованого вище: авітаміноз, анемія і проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту.

Гіперпігментація шкіри

Найчастіше причину цього явища потрібно шукати в зловживанні правилами знаходження на відкритому сонці або в недотриманні приписів лікаря-косметолога після проведення деяких видів процедур, які ушкоджують верхній шар шкіри (глибокі чистки, пілінги, лазерні шліфовки шкіри і т.д).

Гіперпігментація може з’явитися і внаслідок некомпетентності самого фахівця і неправильного підбору процедур відповідно до вашого кольоротипу і фактору сезонності.

Гормональні порушення – ще одна часта причина виникнення гіперпігментації шкіри. Зокрема, це відбувається через збої в діяльності яєчників і надниркових залоз. Прийом деяких контрацептивів, ретиноїдів, використання внутрішньоматкової спіралі – це вагомий привід посилити пильність при знаходженні на сонці і використовувати сонцезахисні засоби з високим фактором захисту.

Читайте також: Особливості догляду за волоссям влітку: 8 важливих правил


Не пропустіть