Найкращі 5 фільмів і 5 серіалів 2020-го року

2020 рік був непростим для всіх, але для кінематографа це був найгірший рік в історії. Але нічого, кіно – це наймолодший вид мистецтва, тому він обов’язково витримає удар і стане сильнішим. Тим більше навіть в такий рік було на що подивитися.

Пропоную вам мій топ фільмів і серіалів 2020-го року, в алфавітному порядку зрозуміло.

Топ-5 фільмів:

1.”Душа”, режисер Піт Доктер, США

Якби ви мене запитали, що найкраще я бачив в цьому році і все-таки наполягали вибрати щось одне, то я б назвав цей мультфільм. Pixar на чолі з Пітом Доктером знову створили щось абсолютно неймовірне. Після перегляду рідин в організмі не залишається.

2. “Лаверс-Рок”, режисер Стів Макквін, Великобританія

Режисер Стів Макквін, який зняв “12 років рабства”, зробив класну антологію з 5-ти фільмів про іммігрантів в Лондоні. Фільми ніяк не пов’язані один з одним крім тематики. “Лаверс-рок” другий фільм антології. Це фільм-вечірка в якому немає майже нічого крім музики, танців і випивки, але це неймовірно заворожує. Фільм триває трішки більше години, в самому кінці ви точно посміхнетеся якщо хоч раз поверталися додому пізно з вечірки.

3. “Манк”, режисер Девід Фінчер, США

Через деякий час після виходу фільму стало ясно, що люди сприйняли його по-різному. Так, цей фільм зовсім не схожий на інші фільми Фінчера, він дуже багатошаровий і все-таки він більшою мірою звертається до фільму “Громадянин Кейн” і режисерові Орсону Велсу. Але якщо ви поринете трохи в тему, ви отримаєте величезне задоволення від перегляду цього фільму.

4. “Ніколи, рідко, іноді, завжди”, режисер Еліза Хітман, США

Проникливий, чуттєвий фільм, який запав мені в душу. Для мене цей фільм і є справжнє кіно. Без спецефектів, з мізерним бюджетом, без гострого сюжету де вбивця – дворецький, просто історія особистої драми дівчинки і її кузини, які їдуть в Нью-Йорк робити аборт. У фільмі піднято величезну кількість сучасних проблем з мінімумом діалогів.

5. “Людський голос”, режисер Педро Альмодовар, Іспанія

Новий 30-ти хвилинний фільм Педро Альмодовара в головній ролі з Тільдою Суїнтон! Цього достатньо, щоб зацікавитися. «Людський голос» – це 30 хвилин чистого щастя. Кінематограф в своєму справжньому обличчі. Педро Альмодовар і Тільда Суїнтон – творчий тандем, за який хочеться дякувати всесвіту, зіркам і, взагалі, всіх причетним.

6. Бонус: “Земля кочівників” режисер Хлоя Чжар, США

Фільм який у нас вийде тільки в березні, але його вже бачили кінокритики на Венеціанському фестивалі, який він виграв. Та й взагалі це найкращий фільм цього року за версією більшості кінокритиків. Поки є тільки трейлер і він нелюдської красоти. Так що не пропустіть!

Топ-5 серіалів:

1. “Ваша честь”, Showtime

Новий серіал з Браяном Кренстоном захопить вашу увагу з першої ж серії. Серіал розповідає про авторитетного і справедливого суддю, але йому доводиться зраджувати своїм принципам так як його син випадково збиває сина найгрізнішого кримінального авторитета міста, який хоче помститися.

2. “Мандалорець”, 2 сезон, Disney

Мандалорець – це найкраще, що траплялося зі світом Зоряних Війн після оригінальної трилогії. А другий сезон – це просто вищий пілотаж. Остання сцена в останній серії змусить тремтіти будь-кого. Мандалорець остаточно розвіяв спогади про жахливу сучасну трилогію і дав надію на світле майбутнє Зоряних Війн.

3. “Останній танець”, Netflix

Документальний серіал про Майкла Джордана і Чикаго Булз. Титанічна праця всієї команди яка зробила цей серіал. Одна з кращих документалок взагалі в історії. Це той випадок коли начебто серіал документальний, але ти дивишся і тобі цікаво, що буде далі, навіть якщо ти знав цю історію. А для тих, хто був не в контексті, цей серіал стане просто гостросюжетним трилером.

4. “Хід королеви”, Netflix

Однозначно серіал року! Багато сказано і написано про цей серіал, можна довго його аналізувати і обговорювати, але результат буде один – він хороший у всьому і з усіх боків. Якщо не бачили – ви напевно з місяця.

5. “Чужак”, HBO

Класний детективно-містичний серіал від HBO, який тримає в напрузі до останньої серії, яких до речі всього 10. Серіал в якійсь мірі є класикою детективного жанру з відмінним акторським складом. Так що для любителів жанру саме те, «не любителям” теж сподобається!

Автор Юрій Мазагаєв


Не пропустіть