Лимонна кислота для кімнатних рослин – цвітуть пишніше, і білий наліт в горщиках зникає

Якось колеги на роботі мені підказали, що кімнатні рослини, наприклад фіалки, корисно поливати підкисленою водою. Цією порадою я скористалася і не пошкодувала. Стала поливати фіалки водою з лимонкою – і результат не змусив себе чекати. Мої фіалки дійсно зацвіли пишним цвітом.

Як виявилося, багато кімнатних рослин люблять слабокислі грунти і, отже, полив підкисленою водою. Це пов’язано з тим, що в більшості випадків вода, якою ми поливаємо рослини, жорстка, містить карбонати магнію і кальцію. Від цих солей з часом грунт олужнюється. Коренева система у рослин від цього страждає, що позначається і на загальному стані квітів.

Кілька кристаликів лимонної кислоти нейтралізують ці мінеральні солі, які містяться в жорсткій водопровідній воді, і які залишають на поверхні землі у вазоні або на стінках горщика непривабливий білий наліт. Карбонат кальцію перетворюється в більш доступну для рослин форму.

Після застосування підкисленої води коріння починає відчувати себе значно краще і добре працювати. Воно може засвоювати всі необхідні поживні речовини. Це позитивно впливає і на стан листя, і на цвітіння.

Підкислену лимонкою воду потрібно готувати відразу перед поливом. Розводити про запас не варто, так як в ній може утворитися слиз вже на другий день.

Лимонної кислоти додають стільки, щоб розчин вийшов на смак трішки (не сильно) кислуватим.

Зазвичай в 5 л води розчиняють 1 чайну ложку лимонної кислоти. На 1 л можна брати 1/3 частини, якщо грунт сильно олужнений. Дослідним шляхом можна вибрати норму для своїх рослин.

Можна окислювати воду не тільки лимонною кислотою. У цьому може допомогти також бурштинова кислота.

Особливо добре відгукуються на полив підкисленою водою фікуси, бугенвілія, драцена, папороті, азалії, гарденії, фіалки, рододендрони. Гортензія великолисткова взагалі не обходиться без поливу лимонною кислотою.

Достатньо поливати лимонкою вищеперелічені квіти 1 раз на місяць.

Білий наліт зникне, а квіти будуть надихати і дякувати за турботу своїм виглядом і цвітінням.

Читайте також: Чим підживити кімнатні рослини, щоб вони потішили пишним цвітінням


Не пропустіть