Лікар назвала продукти, від яких ми старіємо завчасно

Доведено, що неправильне харчування або дієта можуть спровокувати процес старіння організму. Справа в тому, що продукти не тільки забезпечують нас енергією і будівельними речовинами у вигляді білків, жирів, вуглеводів, а також вітамінів. Їжа здатна або закислювати, або олужнювати організм.

Коли кислот стає дуже багато, відбувається закислення внутрішнього середовища організму, починається хронічне запалення в тканинах. Ці процеси є головними причинами старіння. Відбувається це в такий спосіб. При закисленні міжклітинного простору внутрішньоклітинні функції клітини починають знижуватися. Клітина гине або знижується функціональність її роботи. У розрізі всього організму дисфункція клітин означає старіння організму.

Закислення призводить до ще одного результату, наближається старіння. Порушується робота мітохондрій – органел клітин. Вони по праву вважаються природними акумуляторами енергії для людини, забезпечуючи нас енергією за рахунок кисневого дихання. Мітохондрії починають переходити на економний шлях метаболізму. В результаті енергії виробляється мало, страждають процеси детоксикації. Міжклітинний простір окислюється ще сильніше і засмічується.

Небезпечні продукти

Дієта може зробити істотний вплив на організм. Правильно підібрана – омолодити, в зворотному випадку – зістарити. Перерахуємо продукти, від яких краще відмовитися.

  • Прості вуглеводи. Зловживання такими продуктами, як цукор, випічка та різні солодощі. Мітохондрії при надлишку вуглеводів переходять на інший тип обміну речовин – це веде до закислення навколо клітини. Кислота накопичується в тканинах, викликаючи хронічне запалення. При цьому виникає спазм мікросудин. У тканини починає менше надходити кисню і поживних речовин, все це ще більше посилює гіпоксію. Клітина стає «млявою і недієздатною». Тоді ми можемо говорити про розвиток передчасного старіння організму.

Дослідження підтвердили: продукти з простими вуглеводами здатні протягом 6 годин на 50% знизити імунний захист організму.

  • Надмірне споживання фруктів. Підвищений вміст фруктози веде до підвищення інсулінового навантаження, організм закисляється. Це ще одна неочевидна для багатьох причина, через яку може відбуватися передчасне старіння організму.
  • Недостатній прийом води. Дефіцит води в їжі і між прийомами їжі викликає процес детоксикації. Клітини не омиваються, відбувається накопичення токсинів. На тлі хронічного запалення і інтоксикації клітина починає перетворюватися в старіючу. У міру накопичення в організмі таких клітин відбувається прискорення процесу старіння.

У який час краще приймати їжу?

Час прийому їжі, безумовно, теж впливає на передчасне старіння. Проміжки повинні становити не менше 4 годин, а краще 4-6 годин. При певній генетиці оптимальними можуть вважатися перерви до 7 годин. Дізнатися оптимальний інтервал між прийомами їжі, щоб жити довго і щасливо, можна за допомогою генетичного тесту.

Перекус провокує підвищення рівня інсуліну і глюкози в крові. При відсутності довгих перерв в їжі (коли людина постійно щось їсть) інсулін буде триматися в крові на високому рівні. Виникне інсулінорезистентність. Це провокує розвиток цукрового діабету – саме це захворювання пов’язане з передчасним старінням. Організм старіє в цілому і на рівні клітини.

Правила харчування

Кожна людина з віком повинна переходити на більш лужне харчування . У такій дієті переважають овочі, вони можуть бути в будь-якому вигляді – сирому, вареному, тушкованому. Ідеально, якщо їх об’єм в день досягає кілограма. Корисно комбінувати овочі.

При прийомі слід використовувати рослинну олію з вмістом омега-3 жирів, вони є еліксиром молодості. А ось споживання омега-6, що міститься переважно в тваринних жирах, потрібно знижувати.

Біле м’ясо з білків вважається ідеальним. У міру дорослішання людина повинна знижувати в своєму раціоні кількість червоного м’яса. Можна його залишити не більше одного разу на 7 днів.

З віком потрібно відмовлятися від надлишку сиру, молока.

В ідеалі в раціоні повинні бути представлені різноманітні види овочів і круп, вони позитивно впливають на мікробіоту кишечника. А кишечник – це 70% здоров’я імунної системи людини.

Читайте також: Як боротися зі старінням в області ліктів та колін


Не пропустіть