Суниця з насіння: 7 підказок з вирощування міцної розсади

Вирощування суниці з насіння – клопіткий, на перший погляд, спосіб, який дає 100-відсотковий результат. При цьому є можливість не тільки отримати міцну, здорову розсаду, а й нові сорти та гібриди, які дають рекордні врожаї.

Купівля насіння

Щоб запланований результат не розчарував, потрібно купувати насіння тільки у відомих компаній в спеціалізованих магазинах. Це дає чудову вірогідність сходів, більше 90%, і збіг за сортовими ознаками. Таке насіння вже продається обробленим, тому посадковий матеріал виростає здоровим.

Крім сортів, більшість компаній пропонують новинки гібридів. На ринку представлені суперврожайні варіанти, іноді незвичайних форм, розмірів і кольорів. А це означає, що на невеликій ділянці можна перепробувати безліч видів суниці без особливих витрат.

Можна поекспериментувати і з насінням з власного городу. Хоча найчастіше у нас садять не сорти, а гібриди, ознаки яких відтворюються тільки через вегетативне розмноження, а не насінням.

Стратифікація

Для дрібного насіння, що важко сходить, до якого відноситься і насіння суниці, застосовується метод стратифікації. Без нього різко падає вірогідність сходів. Ще при звичайному посіві паростки з’являються нерівномірно, іноді з розривом в кілька місяців, що доволі незручно. Стратифікація дозволяє позбутися від таких недоліків.

Це спосіб впливу на насіння холодом, коли в домашніх умовах повторюється природна зима. Посадковий матеріал ставлять на сніг, а потім в холодильник на 1-3 тижні.

Терміни

Потрібно враховувати, що ця культура на початку росте повільно. Тому досвідчені городники сіють насіння в січні – лютому. До літа вона встигає зміцніти і може дати ягоди вже в перший сезон. Але такий спосіб можна використовувати тільки при наявності підсвічування. Якщо його немає, насіння садять в березні – квітні, коли розсаді вистачає сонячного світла.

Світло

Сходи суниці потребують сонячного світла не менше 12 годин на добу. Заповнити нестачу сонця в лютому можна за допомогою спеціальних фітоламп. Брак світла відбивається на рослинах: вони стають дуже світлими, витягуються, падає врожайність. При посіві насіння навесні лампу можна використовувати як додаткове джерело світла в перший місяць.

Грунт

Для того, щоб виростити міцну розсаду, треба, щоб грунт, в якому буде проростати насіння, був:

  • пухким (для повітрообміну);
  • поживним;
  • без хвороб і шкідників.

Субстрат можна підготувати самостійно з перегною (або компосту) і піску в співвідношенні 1:1. Суміш треба обов’язково знезаразити в духовій шафі протягом 4 годин при температурі 100 градусів. Готові суміші для розсади потрібно вибирати тільки якісні у перевірених виробників. Ознакою підробки є значна кількість торфу в пакеті.

Під час вирощування сіянців суниці потрібно регулярно розпушувати грунт, не допускаючи утворення кірки на поверхні. Поки паростки ніжні, цю процедуру можна проробляти за допомогою зубочистки.

Полив

Вода є важливою складовою для отримання хорошого урожаю суниці. З перших днів життя, поки сходи дрібні, воду вводять через шприц без голки. Потім поливати можна за допомогою лійки з вузьким носиком або старого заварника. Для того, щоб вода не застоювалася, при пікіруванні суниці в горщик насипають гравій або кладуть інший дренаж.

Підживлення

У перший час після сходів рослина отримує поживні речовини з насіння і грунту. Через 2-3 тижні після сходів можна починати підгодовувати суницю комплексними водорозчинними добривами. Найкраще користуватися універсальною підгодівлею, де є азот, фосфор і калій.

Читайте також: Саморобний грунт для розсади: визначаємо склад і пропорції


Не пропустіть