Позбудьтеся цього негайно – речі, яким не місце в сучасному інтер’єрі

Кожний власник оселі мріє, щоб створений ним простір був не тільки функціональним і красивим, але й не став символом несмаку для гостей. При цьому є дещо чудернацькі речі, яки відверто шкода викинути. Та й взагалі, рамки стилю в сучасному дизайні доволі розмиті, поле для експериментів доволі широке. Але ніякий ф’южн і «треш-арт» не виправдовує присутності в інтер’єрі відверто застарілих речей. Давайте разом розберемось с переліком меблів та оздоблень, якім не місце в сучасному помешканні. Отже, пропонуємо декілька інтер’єрних антитрендів.

Головною ознакою неактуального інтер’єру сьогодні вважається все, що може уміститися у рамки шикарного «античного» стилю. Така собі «класика на максималках» – помпезні меблі, позолочені речі, різьблені ніжки, великі люстри, балдахіни й т.д. Такий стиль можна вважати безнадійно застарілим, особливо якщо меблі не надто якісні, а уся розкіш – удавана. На зміну йому вже давно прийшли лаконічність, стриманість і функціональність.

Певно, нагадувати про неактуальність таких предметів, як масивне трюмо, сервант або килим на стіні буде зайвим. Ці речі, що прийшли до наших часів з минулого сторіччя, й без того вважаються справжнім раритетом (в поганому сенсі слова). Натомість розповімо про речі, які здаються сучасними, але вже встигли потрапити в немилість до дизайнерів.

Низькі шафи

Сучасний інтер’єр має бути максимально просторим, і протягом довго часу вважалося, що низька шафа, яка не доходить до стелі, робить кімнату більш об’ємною. На практиці на поверхні такої шафи частіше за все зберігаються речі, якими домочадці рідко користуються. До того ж, тут накопичується пил. У кімнату висотою до 2,5-3 метрів, спеціалісти радять встановлювати шафи до стелі.

Наприклад, на souzmebel.com.ua є багато пропозицій стильних і якісних шаф-купе будь-яких параметрів. Ще один секрет: якщо обрати меблі в тон кольору стін, візуально здаватиметься, що в кімнаті набагато більше місця.

Пластикові меблі

Пластик – дуже практичний та доступний матеріал. З нього виробляють меблі будь-якої форми, його легко транспортувати, він не псується багато років і легко миється. Останнім часом особливо популярними були стільці з прозорого пластику, які візуально «не крадуть» простір кімнати. Але мода на все екологічне й натуральне виявилась сильнішою, тому пластикові меблі поступово переходять до категорії антитрендових. Споживачам більш приємно жити в оточенні теплого дерева або холодного скла.

Водночас це не стосується, наприклад, полімерних стільниць, адже вони гармонійно імітують натуральний камінь (який далеко не всім по кишені). Також без пластикових стільчиків не обійдеться, мабуть, дитяча кімната. Але тут же питання безпеки дитини, практичності й економії. Адже вона дуже швидко «виростає» з меблів, і купувати кожен рік новий стіл або парту з дерева – не кращій вихід. Але якщо інші меблі з пластику, і виглядають, як пластикові – залиште їх для дачного будинку або посиденьок у саду.

Масивний обідній стіл

Цей антитренд не стосується власників невеликих кухонь, адже більшість із них надає перевагу компактним кухонним меблям. А ось господарі просторих кухонь, поєднаних с їдальнями, часто встановлюють в центрі приміщення великий обідній стіл з грубого дерева, з дерев’яною ж стільницею. Дизайнери вважають цей предмет інтер’єру вже не трендовим, навіть у великій кухні або вітальні. Натомість краще придбати більш елегантний варіант на дерев’яному або стальному каркасі. Добре, якщо стіл буде у світлих тонах, а стільниця – зі гартованого скла. Доповніть його м’якими стільцями для відчуття більшого комфорту і затишку.

Неактуальна обробка помешкання

Ну і наостанок антитренд оформлення кімнати. Йдеться про підвісну стелю, конструкція якої надто масивна як для сучасного інтер’єру. Вона «з’їдає» той вільний простір, який ми створюємо за допомогою компактних меблів і світлих відтінків. Підвісна стеля зводить увесь ефект нанівець, до того ж коштує немало. Натомість дизайнери радять повернутися до пофарбованої стелі або зробити просту конструкцію, якщо треба заховати нерівності чи комунікації. Але краще обійтися без глянцевого ефекту. Це якраз у дусі актуальних інтер’єрних трендів.


Не пропустіть