Як боротися зі старінням в області ліктів та колін

Вважається, що коліна та лікті частіше видають вік жінки, ніж це робить шия. Головна проблема, з якою починають стикатися представниці прекрасної статі досить рано, це, звичайно ж, нависання шкіри в цих областях, яке посилюється іншими ознаками старіння – зміною кольору і якості епідермісу. Про те, як впоратися зі старінням в області ліктів і колін, розповість пластичний хірург Мадіна Байрамукова.

Старіння ліктів і колін – дуже схожа, загальна тема, яку немає сенсу розбивати на дві самостійні. При цьому дуже важливо розуміти, що проблеми, з якими ми стикаємося в області ліктів і колін, не вирішуються локально.

Дійсно, на ліктях і колінах найбільш сильно помітні вікові зміни і наслідки гравітаційного птозу, так як саме в цих місцях шкіра і м’які тканини дуже міцно кріпляться до кісткового скелету. Це так звані місця фіксації. Всі вище розташовані тканини з віком піддаються птозу і обвисають, і помітним цей факт стає в місцях фіксації. Абсолютно те ж саме відбувається і на обличчі в області носо-губних складок: так як місце фіксації м’яких тканин обличчя – це носогубний трикутник.

Тому, коли ми говоримо про лікті, часто маємо на увазі боротьбу зі старінням в області плеча – це зона від плечового до ліктьового суглоба. Якщо ми говоримо про коліно, то маємо на увазі стегно – область від тазостегнового до колінного суглоба.

З якими шкідливими чинниками ми стикаємося при старінні цих зон?

В першу чергу, це надлишкові жирові відкладення: чим більше жирових відкладень в області плечей або стегон, тим важчі тканини. Чим більші перепади ваги, тим сильніше буде розтягнута шкіра в цих зонах і тим важче їй тримати об’єм, а це значить, що вона буде більш схильна до явищ гравітаційного птозу. Тому відбувається така ситуація, що на самому коліні жиру накопичується менше, ніж вище. Відповідно, складка починає нависати зверху. Те ж саме відбувається і з ліктями.

У будь-якої людини, особливого у тих, хто веде малорухливий спосіб життя, з віком м’язи стають млявими, атонічними і пухкими, частина м’язових волокон замінюється сполучнотканинною, яка вже не здатна до скорочення, і, відповідно, виникає ще одна проблема – наявність в’ялих м’язів.

Перерозтягнута з віком шкіра, яка відрізняється від шкіри в інших частинах тіла. Цей фактор є спадковим: він дістався нам від наших далеких предків, які, можливо, бігали на четвереньках. У будь-якому випадку коліна та лікті були своєрідними точками опори для пересування в просторі. Тому шкіра в цих місцях більш щільна і стійка до стирання: звідси її зовнішній вигляд – естетично не надто привабливий, відмінний за кольором і якістю (шорсткість, грубість).

Всі ці три чинники роблять шкіру в області ліктів і колін візуально непривабливою.

Які процедури допомагають впоратися зі старінням в цих зонах?

В області самих суглобів – це перш за все робота зі шкірою: біоревіталізація, лазерне шліфування шкіри, обов’язково пілінги. Якщо ми говоримо про догляд, то це використання жирних живильних кремів, які підходять для шкіри стоп.

У профілактичних цілях м’язи в області стегон і плечей потрібно тримати в розумному тонусі. Якщо ми будемо займатися спортом, а потім перестанемо робити вправи, м’язи будуть спочатку гіпертрофуватися, а потім ставати млявими. При цьому їх розмір буде зберігатися і згодом стане чинником, що обумовлює обвисання тканин.

Коли ми говоримо про вікові проблеми з ліктями, то маємо на увазі боротьбу зі старінням в області плеча. Якщо ми говоримо про коліно, то маємо на увазі стегно – область від тазостегнового до колінного суглоба

Також необхідно стежити за своїм харчуванням, щоб не було перепадів ваги, так як це веде до надмірно вираженої підшкірної клітковини і розтягування шкіри.

Щоб впливати на обвислу шкіру в області колін і ліктів, потрібно підтягувати і скорочувати шкірний клапоть і м’язи вище. З цією метою себе відмінно зарекомендував СМАС-ліфтинг, який впливає на м’язи і підшкірно-жирову клітковину.

При несильному перерозтяганні шкіри і для впливу на поверхневі шари шкіри і підшкірної клітковини використовується мікроголковий радіохвильовий ліфтинг.

Більш глибоку і цілеспрямовану дію на проблемні зони має хірургічний радіохвильовий ліфтинг – технологія BodyTite. За допомогою внутрішнього датчика відбувається нагрівання внутрішнього жиру, ущільнення, зменшення вираженості підшкірного шару, скорочення жирового шару, м’язів, шкіри і стимуляція неоколагенезу.

Важка артилерія – при наявності величезних надлишків шкіри застосовуються такі операції, як брахіопластика і хірургічна підтяжка стегон, за допомогою яких відбувається висічення жирової тканини і шкіри. Однак головна проблема цих втручань – наявність некрасивих післяопераційних рубців, тому ці операції застосовуються тільки в разі потреби.

Читайте також: Що відбувається з нашою шкірою після чашечки кави?


Не пропустіть