Фахівці назвали 5 проблем зі здоров’ям, через які збільшується вага

Зайва вага – це, звичайно, не привід для того, щоб перестати себе любити. Але одна справа, якщо ти стала більше їсти і менше рухатися, а інша – якщо стрілка на вагах поповзла вправо без явної причини. Ось кілька неявних причин, про які краще знати заздалегідь.

1. Проблеми зі щитовидкою

Гіпотиреоз сприяє набору ваги. Якщо щитовидна залоза перестає виробляти достатньо гормонів, метаболізм сповільнюється, вага підвищується. Інші симптоми: постійна втома і зрушений температурний режим (здається, що навколо постійно холодно). Жінки хворіють на гіпотиреоз в 8 разів частіше за чоловіків. У легких випадках потрібно лише контролювати рівень гормонів, а при сильному розладі – приймати таблетки.

2. Синдром Кушинга

Це стан, при якому організм виробляє занадто багато стресового гормону кортизолу. При цьому зростає жировий прошарок, причому в основному на животі, плечах, шиї і обличчі, а кінцівки залишаються стрункими. Синдром Кушинга може бути викликаний прийомом стероїдів або пухлиною, він піддається лікуванню.

Читайте також: Дієтологи назвали 8 правил схуднення без ефекту “йо-йо”

3. Нові таблетки

Деякі медикаменти, в основному антидепресанти і контрацептиви, можуть сприяти набору ваги. Зазвичай це зазначено в інструкції, також можна уточнити цей момент у лікаря. У складних випадках підбирається заміна.

4. Полікістоз

Полікістоз яєчників впливає на їх функціонування, але не обмежується цим. У хворих підвищується рівень тестостерону, а він провокує набір ваги і ріст волосся на обличчі, спині, грудях і плечах. Полікістоз успішно лікують, але якщо вага продовжує зростати, доведеться сісти на дієту і зайнятися спортом.

Читайте також: Дієтолог розповіла, як схуднути уві сні: нова дієта, яка творить чудеса

5. Депресія

У неї багато симптомів і варіантів прояву, найчастіше – постійний поганий настрій. У людей, які страждають депресією може бути мало енергії, проблеми зі сном, вони роблять спроби “заїсти” свій стан або втопити його в алкоголі. Все це може привести до набору зайвих кілограмів. Варто звернутися до фахівця за правильним лікуванням, яке зведе нанівець всі побічні ефекти.


Не пропустіть