7 звичок, від яких варто відмовитися, щоб зберегти шкіру здоровою і красивою

Здоров’я і краса вашої шкіри залежать не тільки від генетики або навколишнього середовища – навіть невинні на перший погляд звички можуть сильно вплинути на її стан, причому як в кращий, так і в гірший бік. Зараз, напередодні нового сезону саме час провести ревізію звичок – і безжально відмовитися від усіх, які шкодять і вам, і вашій шкірі.

Ви нерегулярно користуєтеся захистом від сонця

За оцінками онкологів, кожен п’ятий дорослий ризикує зіткнутися з раком шкіри – а найголовнішим тригером, що підвищує ризик розвитку цього захворювання, є ультрафіолетове випромінювання. І, навіть, якщо на вулиці похмуро, вам необхідний захист: навіть у хмарну погоду до 80% ультрафіолетових променів можуть впливати на вашу шкіру. Тому саме час завести звичку не виходити з дому, не убезпечивши свою шкіру за допомогою крему з SPF-захистом. І обов’язково захищайте очі – вони теж страждають від ультрафіолету.

Ви очищаєте шкіру за допомогою губки або мочалки

Умивання – важлива частина щоденної гігієни, шкіру обличчя важливо очищати вранці і ввечері, навіть якщо ви не користуєтеся декоративною косметикою. Але ні в якому разі не користуйтеся для вмивання губкою або мочалкою: по-перше, це занадто жорсткі засоби, які можуть пошкодити шкіру обличчя. А, по-друге, вони можуть видалити природний жировий захист вашої шкіри – що може привести до її передчасного старіння.

Ви звикли вмиватися з милом

Мити обличчя або тіло з милом – дуже погана ідея. Високий рівень pH, який є у мила, порушує природний жировий pH шкіри і видаляє природний захист. Крім того, такого роду продукти можуть пошкоджувати вашу шкіру. Вибирайте більш м’які засоби з нейтральним рівнем pH.

Ви нерегулярно зволожуєте вашу шкіру

У регулярному зволоженні потребує не тільки суха шкіра, але й змішана і навіть жирна. Причому краще віддавати перевагу оліям або кремам, так як вони не тільки зволожують шкіру, як лосьйони, але й утримують вологу всередині. Крім того, мазі і креми захищають шкіру від пошкоджень, що особливо важливо, тому що шкіра – перший бар’єр на шляху бактерій і небезпечних інфекцій.

Ви не очищаєте свій мобільник

На стандартному мобільному телефоні накопичується більше небезпечних мікробів, ніж на дверях громадських туалетів і навіть сидіннях унітазу. А так як мобільні телефони часто контактують з органами дихання і зі шкірою, важливо вчасно очищати його за допомогою дезінфікуючих серветок. Лікарі рекомендують проводити цю процедуру не рідше ніж один раз на тиждень.

Ви зловживаєте цукром

Надмірне захоплення солодким може негативно позначитися на стані вашої шкіри: справа в тому, що молекули цукру зв’язуються з білками у вашій шкірі, що призводить до пошкодження волокон, які зберігали шкіру пружною і еластичною. Так що чим більше ви їсте солодкого, тим швидше старіє ваша шкіра.

Ви мало спите

Брак сну відбивається на вашій шкірі – в буквальному сенсі. Справа в тому, що під час глибокого сну оновлюються всі системи нашого організму, в тому числі і шкіра – і якщо ви довго не висипаєтеся, ваша шкіра просто не встигає позбавлятися від відмерлих клітин. Спіть досхочу: дослідження підтверджують, що жінки, які отримують достатньо годин нічного відпочинку, в результаті старіють вдвічі повільніше.

Читайте також: Як правильно доглядати за шкірою голови, щоб мати красиве та здорове волосся


Не пропустіть