3 способи акуратно виростити цибулю на підвіконні, і не захаращити його

Вирощена вдома зелена цибуля додасть вітамінів багатьом стравам, але іноді господині не садять її, тому що бояться захаращити підвіконня. Є способи отримати урожай і зберегти при цьому акуратний вигляд вікна.

Яєчні лотки

Цибулю на перо можна виростити як в пластикових, так і в картонних контейнерах для яєць. Цей спосіб отримання зелені хороший тим, що не вимагає використання землі.

Пластиковий лоток слід розрізати на дві рівні частини, зробити отвори в осередках однієї половини і вставити її в іншу.

Другу половину потрібно попередньо наповнити водою, а зверху можна покласти дві поперечні палички, щоб цибулини не загнили.

Щоб підготувати картонні лотки, потрібно прорізати дірки в кожному осередку. Потім контейнер ставлять на пластиковий піддон з водою.

Для швидкого проростання цибулю перед посадкою необхідно замочити в теплій воді на 24 години. Лотки з гофри з часом розмокають, тому рекомендується вибирати тару з товстого картону або користуватися пластиковими контейнерами. Воду при вирощуванні можна замінити вологою тирсою.

Стопки з водою

Зелену цибулю вирощують в стопках або банках з водою. Можна придбати спеціальні ємності в магазині або підібрати самостійно.

Головне – щоб тара підходила за розміром, а вода не доторкалася дна цибулини, інакше з’явиться неприємний запах і овоч швидко загине.

Пляшка

5-літрова пластикова пляшка з посадженою в неї цибулею не тільки забезпечить урожаєм зелені, але й стане оригінальною прикрасою підвіконня. Такий метод вирощування вимагає часу на підготовку, зате порадує кінцевим результатом.

Необхідно зрізати верхню частину пляшки, а на стінках за допомогою ножиць, свердла або дрилі зробити в шаховому порядку отвори, рівні діаметру цибулин.

На дні ємності потрібно зробити невеликі дірки для стікання води. Для полегшення роботи ножиці можна попередньо нагріти.

Посадка в підготовлену тару здійснюється поетапно. Дно засипається керамзітом, потім пляшка до першого ряду отворів наповнюється грунтом.

Далі цибулини вставляються в прорізи таким чином, щоб донця залишалися всередині ємності, а верхівки виходили назовні.

Потім знову викладається шар грунту, в отвори вставляються овочі і так далі до верху пляшки. Останні цибулини розміщуються вертикально.

Перший раз після посадки цибулю поливають рясно, потім зволоження проводиться 2-3 рази в тиждень, коли висота шару сухого ґрунту більше 1 см.

Читайте також: Вирощуємо всю зелень на підвіконні: магазин не потрібен


Не пропустіть