10 дієвих способів позбутися від стресу

Багато людей, часом не помічаючи цього, живуть в стані стресу. Дослідження, опубліковане в 2019 році в журналі Neurology, показало, що у здорових людей середнього віку, які часто відчувають стрес, зменшується обсяг сірої речовини в мозку. Побічні ефекти стресу виходять далеко за межі мозку: ти більш схильна до хвороб, формування поганих звичок, гіпертонії, головного болю і навіть зниження лібідо. Ось як можна знизити рівень стресу, що називається, природним шляхом.

Займися спортом

Експерти пропонують цей варіант без розшифровки, тобто кардіо, силові або будь-які інші тренування відмінно підійдуть. А якщо займатися в групі – антистресовий ефект стає ще більш вираженим.

Погуляй в парку

Навіть 15-хвилинна прогулянка на природі сприяє зниженню рівня стресу. Не обов’язково шукати великий парк або ліс – достатньо невеликої алеї з деревами.

Прополощи горло

Блукаючий нерв допомагає нервовій системі розслабитися. При постійному стресі він стає менш “тренованим”, а полоскання стимулює його і допомагає позбутися від переживань.

Слухай шум хвиль

Дослідження показали, що навіть записані в вигляді аудіофайлу хвилі допомагають менше переживати!

Частіше смійся

Навіть якщо ситуація цього не передбачає. Увімкни відеозапис улюбленого комедійного шоу або серіалу – і посмійся вдосталь. Сміх знижує рівень кортизолу і сприяє виробленню ендорфінів.

Виконай розслаблюючу вправу

Один з варіантів називається 5-4-3-2-1: глибоко зітхни, знайди поглядом п’ять речей навколо себе, доторкнися до чотирьох з них, три – почуй, дві – понюхай, одну – скуштуй на смак. Ця техніка розслаблення допомагає “заземлитися” і зосередитися на важливому, а не на стресі.

Читайте також: Як краще висипатися: вітаміни і мінерали, які допоможуть нормалізувати сон

Відпочинь 10-15 хвилин

Це не означає “спи півдня”: просто полеж із закритими очима. Побачиш, що по-іншому подивишся на світ!

Пий воду

Алкоголь ненадовго позбавляє від стресу, але потім стає тільки гірше. Так що краще пий воду, причому якомога частіше.

Не звертай увагу на соцмережі

Дослідження показали, що ті, хто постійно перевіряє, чи не з’явилося чогось новенького в Інстаграм і інших соцмережах, відчувають сильніший стрес, ніж ті, у кого немає цієї звички.

Читайте також: Як навчитися контролювати «гормон стресу»: 6 рекомендацій

Ходи босоніж

Навіть в умовах великого міста можна знайти місця, де не страшно пройтися без взуття. Це розслабляє і знижує рівень кортизолу!


Не пропустіть