Звички, які нас старять: експерт розповів, як довго залишатися молодою

У всіх змінах шкіри винен далеко не вік! Це результат ускладнень, якими ми самі себе нагородили, починаючи ще з юних років.

Перш ніж зрозуміти, як доглядати за шкірою, потрібно розібратися, чого категорично робити не можна.

І про це нам розповіла Анастасія Дубинська – вчений-психофізіолог, фахівець з нейром’язової реабілітації обличчя. Ведучий практикуючий експерт по антивіковому масажу.

Перший удар

Його шкіра отримує у віці від 12 до 18 років. Гормональні зміни юного організму запускають перебудову, стимулюють продукцію шкірного сала, і, як наслідок, з’являється акне. Як тільки «розквітає» перший прищик, відразу ж виникає природне бажання його видавити. Крім того, дівчата з проблемною шкірою люблять обробляти обличчя спиртовими розчинами.

Все це завдає шкірі непоправної шкоди. По-перше, при видавлюванні прищів шкірне сало, змішане з брудом, проштовхується ще глибше всередину, і це тільки посилює запалення. По-друге, використання косметики з агресивними ПАРами руйнує ліпідний шар шкіри і ще більше стимулює роботу сальних залоз.

Погіршення ситуації

Ось ми в розквіті молодості (від 18 до 30 років ), і здається, що гормональні бурі вже позаду, шкіра може зітхнути легко і вільно. Але на зміну підлітковому терору приходить новий – це тонни макіяжу: тональний крем, консилер, пудра, рум’яна, які часто не змиваються належним чином. Під цією парниковою плівкою пори розбухають, бактерії розмножуються, акне повертається. Використання неякісної косметики розхитує кислотно-лужний і ліпідний баланс. Починається прискорене старіння.

Ще одна проблема в цей період – еластоз через ультрафіолетове випромінювання. Тривала дія сонячних променів пошкоджує шкіру і стимулює фотостаріння. Сонячні промені руйнують колаген та еластин, результат – тьмяний колір обличчя, зморшки і пігментні плями. До того ж, емоційний стрес в молодому віці ще більше посилює пошкодження шкіри і є одним з основних чинників її старіння.

Вирішальний кидок

У віці від 30 до 45 років на шкіру починають впливати хронічні розлади кровопостачання. Відсутність фізичної активності і тривалі навантаження провокують зміни постави, венозний застій і брак кисню в тканинах. Що роблять жінки? Йдуть до косметологів, які грубо втручаються в крихку фізіологічну рівновагу. Такі естетичні процедури, як біоревіталізація і ботулінотерапія, розхитують механізми саморегуляції шкіри, викликають набряк і фіброз.

Навіть дорослі і мудрі жінки у віці 45-65 років продовжують шкодити шкірі. Всі проблеми прийнято списувати на гормони, але менопауза – це менше зло. Набагато більше шкоди шкірі завдають агресивні косметологічні процедури. Ми стираємо, розчиняємо, випалюємо епідерміс і чекаємо регенерації і омолодження. В результаті такого «догляду» капіляри стискаються набряковою рідиною і фіброзною тканиною і забувають про свою основну функцію: доставку кисню до клітин.

А що робити?

1. Налагодити кровопостачання. У цьому допоможуть гімнастика для шиї і самомасаж обличчя. Якщо налагодити хороший кровообіг – шкіра буда відновлюватися сама собою.

2. Правильно харчуватися. Обмежити в раціоні прості вуглеводи і гідрогенізовані жири – вони приносять тільки набряки, зайву вагу і в’янення шкіри.

3. Очищати шкіру усвідомлено. Наприклад, за допомогою м’яких муслінових серветок і органічного гелю. Уже через місяць ви побачите, як вона сяє! Завжди звертайте увагу на склад засобів, що очищають: в них не повинно бути агресивних поверхнево-активних речовин (ПАВів).

4. Вибрати правильний крем. Забудьте про дешеву, неякісну косметику! Віддавайте перевагу натуральним інгредієнтам і намагайтеся уникати наступних: парабени, ВНТ, ВНА, фталати, поліетиленгліколі, стабілізатори (EDTA), хлорфенезін, свинець, ртуть, мінеральні олії, ароматичні і фарбувальні речовини. Крем повинен працювати, а для цього в його складі повинен бути насичений комплекс олій, вітамінів, мінералів, антиоксидантів і пептидів. І будьте готові до того, що по-справжньому якісний крем не може коштувати дешево.

5. Захищати шкіру від УФ-випромінювання. Уникайте активного сонця (з 12:00 до 17:00) і користуйтеся сонцезахисними засобами в будь-який час року!

6. Уникати стресу!

Ці рекомендації нескладні, їх можна виконувати в будь-якому віці, і вони обов’язково принесуть результат!

Читайте також: Як визначити свій тип волосся і правильно за ним доглядати


Не пропустіть