Як визначити свій тип волосся і правильно за ним доглядати

Знаючи тип свого волосся, ви будете краще розуміти, що йому потрібно. Пропонуємо вашій увазі детальну інструкцію.

Якщо ви намагаєтесь доглядати за своїм волоссям, то напевно вже знайомі з деякими простими правилами. Наприклад, «не варто мити волосся в дуже гарячій воді» і «завжди потрібно користуватися кондиціонером». Вони працюють для всіх, так що добре було б їх дотримуватися. А якщо ви ще й будете враховувати свій тип волосся, то ефект стане ще крутішим. Адже тоді ваше волосся буде отримувати саме те, що йому потрібно. Всього є чотири типи.

Перший

Перший тип – це пряме волосся. При цьому неважливо, яка у нього товщина і густота. Увесь перший тип можна поділити ще на три групи.

  • A – тонке і м’яке волосся
  • B – густе волосся середньої жорсткості
  • З – товсте та жорстке волосся

Волосся першого типу досить добре піддається укладанню, а ось пофарбувати його може бути нелегко. Зате і пересушити теж. Таке волосся спокійно переносить сушку феном і укладання гарячими інструментами без особливих проблем. Але великі локони на ньому навряд чи протримаються довго. А ось будь-які гладкі хвости або плетіння для них просто створені. Жінкам з таким волоссям підійде більшість засобів в будь-якому магазині, тому що у них немає серйозних проблем, які потрібно було б коригувати. Якщо волосся трішки пушиться, додайте в свою рутину розгладжуючий засіб. Бракує об’єму – використовуйте пінку або мус. А в звичайному житті можна обмежитися мінімумом: шампунем і бальзамом. Більшого й не треба.

Другий

Волосся другого типу після висихання лягає м’якими хвилями. Пух і сплутаність – для вас звичайна справа? Швидше за все це саме ваш тип. Таке волосся легко випрямити за допомогою праски, але і пересушити його так само легко. З ним краще віддавати перевагу м’яким бессульфатним шампуням, які не будуть пересушувати пасма. Плюс іноді використовувати засіб для глибокого очищення.

Маски і кондиціонери – ще один обов’язковий пункт у догляді. Розчісувати таке волосся потрібно акуратно, тому що воно досить ламке. Феном краще користуватися якомога рідше. А ще радимо іноді перед миттям наносити на волосся олії, щоб зволожити його вже на цьому етапі. Та й після висихання олії допоможуть дисциплінувати неслухняні пасма.

Третій

Волосся нагадує пружинки? Догляд за таким волоссям – справа непроста. По-перше, про гарячі інструменти краще забути. Це прямий шлях до сухості. По-друге, стригти його краще тільки в сухому вигляді, в той час як в більшості салонів волосся спочатку миють.

З такими волоссям можна спробувати ковошінг – тобто миття голови за допомогою кондиціонера. Можуть стати в нагоді незмивні кондиціонери і різний стайлінг, які допоможуть прибрати пухнастість і надати завиткам більш чіткого виду. З гребінцем у такого волосся взагалі складні стосунки. Саме тому багато кучерявих дівчат розчісують тільки мокре волосся, а сухі кучері акуратно розбирати пальцями.

Четвертий

Пружні щільні завитки, як у африканок – яскрава ознака четвертого типу. Укладанню таке волосся практично не піддається, а знайти відповідні засоби – справжній челлендж. Варто ввести в свою б’юті-рутину засоби для кучерів. А ще особливо ретельно дбати про зволоження. Тим, у кого особливо товсті і густі кучері, краще змиритися з тим, що вони при будь-якому розкладі будуть стирчати в різні боки. Надати зачісці більш акуратного вигляду і втихомирити спіральки зможе стрижка. Але важливо, щоб майстер знав, як поводитися з натуральними кучерями.

Читайте також: 9 модних зачісок на кожен день з покроковим виконанням для тонкого волосся


Не пропустіть