Як звузити пори на обличчі: вдома і у косметолога – розповідають експерти

Розширені пори – тема, яка турбує багатьох. Як доглядати за шкірою з розширеними порами, розповіли експерти клініки естетичної медицини

Розширені пори найчастіше пов’язані з надлишком вироблення шкірного сала. На це можуть впливати кілька причин.

Перша причина – генетична. Пориста шкіра могла дістатися людині у спадок. При цьому проблема не завжди проявляється відразу, вона може виникнути вже в зрілому віці. Здавалося б, половину життя людина мала цілком собі нормальну шкіру, а потім несподівано з’явилися розширені пори.

Причина друга – гормональна. В організмі порушився баланс гормонів, і шкіра в цьому випадку відреагує першою. Шкірного сала стало виділятися більше, воно накопичується в порах і розширює їх.

Третя причина – вікова. Вона пов’язана з втратою шкірою пружності та тонусу. Гравітаційний птоз розтягує пори, вони стають дуже помітними.

Як звузити розширені пори на обличчі?

Повністю прибрати розширені пори, на жаль, не можна. Але, якщо ми знаємо причину їх появи, то в наших силах постаратися вплинути на неї. Гормональний фон можна нормалізувати медикаментозно.

Якщо у вас жирна шкіра з підвищеним виробленням шкірного себуму, може допомогти спеціальна косметика з мікроелементами, наприклад, з цинком і сіркою, які регулюють саловиділення. Пацієнтам після 35 років можна призначити anti-age засоби, регулярне використання яких поліпшить тонус і якість шкіри. Практично у кожного великого виробника косметики є спеціальні засоби, які звужують пори.

Часто при розширених порах лікар рекомендує пацієнту пройти курс біоревіталізації. Якщо шкіра дуже в’яла, може знадобитися лазерне шліфування. Під час цієї маніпуляції лазер ніби зрізає пори по глибині, і вони стають майже непомітними.

Як часто потрібно робити процедури? 

Кількість процедур завжди підбирається індивідуально і залежить від стану шкіри, ступеня вираженості недосконалостей. З досвіду, щоб звузити пори, потрібно зробити від двох до чотирьох процедур біоревіталізації. Може знадобитися одна або дві процедури лазерного шліфування обличчя(природно, з інтервалом в декілька місяців). А косметичними засобами доведеться користуватися постійно – це буде хорошою підтримуючою терапією в проміжках і після професійних процедур.

Читайте також: Дерматологи назвали головні причини появи акне на обличчі


Не пропустіть