Як виростити здорову та сильну розсаду перцю: підготовка грунту та правила висаджування

Перець є досить примхливою рослиною. Але при правильному догляді справи йдуть на порядок краще – він активніше росте і урожай можна отримати більший. І починати приділяти увагу слід з самого початку – з насіння і вирощування розсади.

Що потрібно?

Розглянутий метод досить вимогливий до матеріалів. Для отримання необхідного результату потрібні:

  • Насіння перцю.
  • Контейнер, глибина якого становить не менше 5 сантиметрів.
  • Тоненькі дерев’яні шпажки.
  • Універсальний субстрат.
  • Вода.
  • Субстрат, виготовлений з кокосового волокна.

Всі ці витратні матеріали необхідні для пророщування розсади. Але при цьому важливо їх ще правильно використовувати, відповідно до написаної нижче інструкції.

Порядок вирощування

Маючи все необхідне, потрібно виконати таку послідовність дій:

Сухий субстрат кладеться в контейнер. Повністю його заповнювати не потрібно – слід залишити хоча б 1,5 сантиметра вільного простору вгорі.

Ряди розмежовуються за допомогою дерев’яних шпаг. Бажана відстань – близько 4-5 см. Цього достатньо, щоб саджанці мали достатню кількість місця для спокійного розвитку і уникли переплетення коренів. До того ж така відстань дозволяє мінімізувати ймовірність розвитку грибкового паразитарного захворювання, відомого як чорна ніжка, особливо небезпечного для молодих рослин.

Перед висадкою насіння слід підготувати. Для цього його замочують у воді і знезаражують (за допомогою марганцівки).

Насіння викладаються на субстрат. Слід підтримувати відстань між ним в 2,5-3 см. Це зручно для майбутньої пересадки, яка обов’язкова при появі у них 2-3 листків. На цьому етапі перець розвиває відносно велике коріння. А якщо йому не вистачить місця для росту, то розсада витягнеться через нестачу світла, буде кривою, та й зросте ймовірність пошкодження при пересадці.

Насіння накриваються субстратом, виготовленим з кокосового волокна. Він перешкоджає розвитку цвілі і грибків, разом з тим пропускає повітря і володіє гідрофільними властивостями, що в сукупності дозволяє забезпечити оптимальний рівень вологості. В результаті, розсада буде «дихати», не зазнає нестачі вологи і не захворіє.

Необхідно її помірно зволожувати з регулярною періодичністю. Контейнер слід виставити на місце, де спостерігається стабільна тепла температура. Рекомендований діапазон: 20-25 ° C. Залишається почекати 10-14 днів до появи перших сходів.

Висновок

Протягом усього вирощування розсади перцю слід підтримувати помірну вологість. Але надлишок не менш шкідливий, ніж відсутність поливу – це призводить до гниття насіння і активного розвитку захворювань. Щоб отримати сильну розсаду і багатий урожай, достатньо просто дотримуватися інструкції.

Читайте також: Розсада починає гинути: як не допустити появи чорної ніжки


Не пропустіть