Штори, ролети або жалюзі: що вибрати

Затуляючи вікна, ми створюємо більш затишну і в той же час більш приватну домашню обстановку – для цієї мети найчастіше використовуються штори, ролети і жалюзі. Якщо ви плануєте купити нові прикраси для вікон, в першу чергу необхідно вирішити, яким з цих аксесуарів ви віддаєте перевагу. У них всіх є свої плюси і мінуси – ознайомившись з ними, набагато легше приймати остаточне рішення.

Стиль

По суті ролети та жалюзі, а також фіранки можуть запропонувати дуже широкий стилістичний асортимент, саме останні нерідко стають яскравою деталлю інтер’єру. Використовуючи штори і фіранки можна створити більш затишну і теплу атмосферу в кімнаті.

Серед них також можна зустріти розкішні і навіть дуже цікаві рішення, які, безсумнівно, стануть акцентом вашого інтер’єру. Тим часом, ролети і жалюзі зазвичай поєднуються з більш простим, сучасним стилем – але при виборі необхідно враховувати їх стиль, хоча найчастіше вони не сильно впливають на все приміщення.

Догляд

В цьому відношенні ролети і жалюзі отримують незаперечну перевагу. Постійне прання фіранок вимагає набагато більших зусиль. Але без цього просто не обійтися, оскільки ці прикраси для вікон дуже сильно притягують пил. Через часте прання може змінитися їх колір, тому більшість сучасних господить віддають перевагу ролетам і жалюзі через більш тривалий термін служби. Пил, що скупчується на них можна очистити за допомогою простої м’якої тканини.

Крім цього, це точно не потрібно робити часто, оскільки матеріали, яких виготовляються жалюзі та ролети, накопичують набагато менше пилу ніж звичайні штори. Саме з цієї причини таку деталь вікна варто вибирати людям, що страждають на алергію.

Зверніть увагу, що у плісированих жалюзі є ще одна перевага – якщо  вони забруднені так сильно, що суха чистка не допомагає, можете акуратно випрати тканину при низькій температурі.

Кімната

Переваги цих прикрас для вікон розкриваються по-різному, в залежності від характеру кімнати. Ролети можна сміливо вибирати навіть для невеликих приміщень – з усіх варіантів вони найменше перевантажують простір. Завдяки тому, що ролети менш помітні, їх зазвичай вибирають для офісів або кабінетів – такі аксесуари не будуть відволікати вашу увагу.

Друге місце варто віддати плісированим варіантам жалюзі: їм зазвичай потрібно трішки більше місця. Однак найбільша їх відмінність полягає в тому, що такі аксесуари можуть закривати певну частину вікна, наприклад середину. Завдяки цій особливості жалюзі можна використовувати для вікон нестандартного типу, а також вони дуже популярні для дитячих кімнат, кабінетів і навіть для ванних кімнат.

Тим часом штори вимагають більше місця, тому простір виглядає більш перевантаженим. Вони також не підходять для кухні (там багато вологи і набагато швидше накопичується жир і інші забруднення) і для ванної кімнати. Але якщо ви шукаєте чарівну і затишну прикрасу для вітальні або спальні, обов’язково варто оглянути їх асортимент.

Пропускна здатність світла і тепла

Денні фіранки зазвичай не блокують сонячні промені так добре, як це можуть зробити ролети або жалюзі, а їх нічні моделі приглушують природне освітлення приміщення. Тим часом, серед ролетів і жалюзі можна знайти моделі, які пропонують різні види прохідності сонячного світла, які можна застосовувати в різних ситуаціях. Якщо ви обрете більш світлі відтінки і не зовсім прозорі тканини, в кімнаті буде достатньо натурального світла.

Якщо говорити про прохідність тепла, слід зазначити, що фіранки в зимові місяці не дозволяють холоду проникати в будинок. Правда, щоб використовувати цю перевагу, слід вибирати більш короткі моделі – якщо вони будуть закривати радіатори, тепло, що виходить від них, також не зможе потрапити в приміщення.

Зручність

Цей нюанс залежить від того, яким особливостям ви віддаєте перевагу. Ролети і жалюзі доведеться постійно піднімати і опускати, в той час, прикрашаючи вікна денними фіранками, про їх існування можна буде забути. Правда, тільки до тих пір, поки не прийде час подбати про догляд за ними – якщо комфорт для Вас асоціюється з простим доглядом, ви більше оціните ролети і жалюзі. Механізми управління цими аксесуарами виглядають дуже схоже, але насправді жалюзі можна керувати як ручкою, так і мотузкою, так що можете вибрати те, що Вам зручніше.

Ознайомившись з усіма цими особливостями, ви зможете легко вирішити, які аксесуари для вікон вибрати. Якщо шукаєте стильний акцент для інтер’єру, вас зачарують фіранки, але якщо більше цінуєте практичність, вас підкорять можливості, які пропонують ролети і жалюзі.


Не пропустіть