Як впоратися з гіперпігментацією: поради косметолога

Гіперпігментація (гіпермеланоз, меланодермія) або потемніння верхнього шару шкіри – проблема, з якою стикається практично кожна людина. У цій статті ми розберемося, чому це відбувається і що з цим робити.

Чому виникає гіперпігментація

Пігментні плями можуть утворюватися під впливом зовнішніх факторів – пряма дія ультрафіолетових променів, травмування шкіри, інтоксикація, неправильно підібрана доглядова косметика. Або внутрішніх чинників – гормональні перебудови, вікові зміни, захворювання системи кровотворення, порушення функцій печінки та ін.

Гіперпігментація досить часто виникає в «зонах гоління», Наприклад, в пахвових западинах або області паху. Поява темних плям на шкірі в цих частинах тіла називається постзапальною гіперпігментацією.

Потемніння шкіри відбувається через вростання волосся, що викликає запалення. Через деякий час після гоління на місці «роздратованих» ділянок з’являються пігментні плями, зазвичай вони проходять самостійно протягом декількох тижнів або місяців. Запобігти гіперпігментації можна, якщо підібрати більш ефективний спосіб видалення волосся, наприклад, лазерну епіляцію або воскову депіляцію.

Хто перебуває в зоні ризику

До утворення темних плям найбільшою мірою схильні люди старші 55 років. Крім того, гіперпігментація, як правило, спостерігається у жителів жарких країн, а також у тих, хто часто засмагає. Прийом деяких лікарських препаратів підвищує ризик утворення пігментних плям. Так, приблизно у 25% жінок, що приймають контрацептиви, розвивається гіперпігментація. Генетична схильність в тому числі вважається фактором ризику для утворення пігментних плям.

Як вирішити проблему

Для усунення неяскраво вираженої гіперпігментації, що торкнулася верхнього шару шкіри, можна використовувати саморобні маски або лосьйони на основі трав і рослин. Перед тим, як почати боротьбу з гіперпігментацією, необхідно звернутися до дерматолога для того, щоб фахівець оглянув потемнілу область і визначив причину виникнення плям.

Найкращий ефект в боротьбі з пігментними плямами показав сік лимона. У цій речовині міститься велика кількість вітаміну С , вітамінів PP, C, A, B2, B9 і B1, фосфор, кальцій і мідь. Лимон діє як натуральний відбілювач, не порушує цілісність епідермісу і освітлює пігментні плями. Щоб усунути гіперпігментацію в домашніх умовах можна точково наносити сік лимона на проблемні місця або робити натуральні маски з лимоном, чистотілом, огірковим соком, соком петрушки, медом.

Усунути глибоку гіперпігментацію допоможе лікар-дерматолог-косметолог. В деяких випадках може знадобитися консультація ендокринолога, гінеколога і гастроентеролога (якщо пігментні плями утворилися через порушення роботи внутрішніх органів).

Як правило, лікування передбачає прийом лікарських препаратів, дотримання дієти, застосування спеціалізованих косметичних засобів. Для видалення гіперпігментації також застосовуються різні косметологічні та апаратні процедури, наприклад,хімічні пілінги, мезотерапія, фототерапія IPL, озонотерапія.

Читайте також: Чому бустери для обличчя будуть корисними для кожної жінки після 40


Не пропустіть