Як відучити чужих котів копати ямки на городі? Посадити ароматні рослини (і ще кілька варіантів)

Навіть люди не завжди можуть жити строго в межах свого домоволодіння, що вже говорити про вихованців, які так і норовлять залізти на чужу ділянку. Якщо сусідський кіт регулярно відвідує вашу територію і копає ямки в найбільш невідповідних для цього місцях, з цим потрібно щось робити. А саме – скористатися наступними порадами.

Відлякувачі для котів

Існує безліч пахучих засобів-репелентів, які без шкоди для тварин формують бар’єр перед ними. Кішки просто не відвідують місця, де було застосовано такий засіб. Наприклад, це можуть бути спеціальні гранули, спреї та інші форми випуску активної речовини.

Проблема лише в тому, що при всій універсальності дії репелентів часто зустрічаються особливі випадки, коли вихованець не реагує на подібні подразники. Інша проблема може бути пов’язана з великою площею ділянки, на якій неможливо захистити всі доступні чужому коту зони.

Ароматні рослини

За схожим принципом буде діяти пахуче рослина, запах якої кішки органічно не переносять. До таких, наприклад, відносяться цитрусові, а також грунтопокривні рослини на зразок розмарину і чебрецю.

Зазвичай кішка шукає відокремлені закриті місця або ділянки, де просто добре копається земля і зручно ходити в туалет. Посадки розмарину, чебрецю або цитрусових в таких зонах змусять тварину шукати інше місце для своїх потреб.

Але і в даному випадку виникає та ж проблема відсутності гарантії ефективності способу. Тим більше, що по відношенню до того, що кішки не переносять запах ароматних рослин немає наукових досліджень.

Виділення спеціального куточка

Даний варіант підійде для тих, у кого і своя кішка ходить в туалет на город. Є сенс в принципі відокремити невелику зону для вихованців, щоб вони вільно могли там займатися своїми справами. Нехай в ній буде і туалет, адже в цьому випадку не доведеться турбуватися про захист решти території саду.

Залишається тільки вирішити завдання залучення кішок до конкретної зони. Це нескладно зробити за допомогою котячої м’яти.

Спринклерна система

В даному випадку розглядається система поливу спринклерного типу. Вона може стати відмінним засобом для відлякування небажаних гостей на певній зоні. Власне, кілька таких установок цілком можуть охопити територію середньої ділянки. Найкраще використовувати моделі з детекторами руху, що підвищить ергономіку експлуатації пристрою.

Недолік цього рішення полягає в тому, що сам по собі полив не завжди потрібний городу. Витрата води тільки для відлякування котів буде занадто марнотратною. Крім того, спринклерна установка для поливу з датчиками коштує досить дорого і не факт, що її придбання тільки для захисту ділянки матиме сенс.

Часті візити чужих кішок на ділянку для походів в туалет – проблема неприємна, але і її можна вирішити. Універсального способу, який оптимально підходить для всіх випадків немає, але експериментальний шлях з пробами і помилками обов’язково призведе до правильного рецепту. Комбіновані рішення часто виявляються найбільш ефективними, тому не варто загострювати увагу тільки на одному способі.

Читайте також: Як виростити грейпфрут в себе на підвіконнику


Не пропустіть