Восени яблуню варто підживити добривом з 3 компонентів: урожай завжди багатий

З приходом холодів всі садівники починають готувати рослини до зими. Як правило, кожен використовує свої перевірені засоби. Якщо правильно підгодувати яблуні восени, то влітку можна дочекатися неймовірно багатого врожаю.

Догляд

Яблуня вимагає догляду не тільки навесні і влітку, а й з настанням холодів. За сезон плодові дерева витрачають неймовірно багато енергії і поживних речовин. Тому восени деревам обов’язково потрібна підгодівля. Фахівці вважають, що при правильній обробці дерева зможуть добре пережити зиму і дати рясний урожай наступного року.

Добрива

Щоб яблуня краще плодоносила, її необхідно підгодовувати восени мінеральними і органічними добривами. Оптимальним варіантом буде суміш з трьох інгредієнтів – попелу, перегною і суперфосфату. Підживлення слід вводити відразу після підрізування гілок. Спершу навколо стовбура слід трохи прикопати грунт і видалити всі бур’яни. Потім біля рослини необхідно розсипати приблизно 5 кг перегною. Після цього викладають 300 грамів деревного попелу і 30 грамів суперфосфату. Грунт слід знову перекопати і полити при необхідності.

Через тиждень після введення підгодівлі землю навколо яблуні необхідно мульчувати. Цю процедуру рекомендується проводити за допомогою сухої трави, шишок, деревної тирси, соломи. Мульчування допомагає поліпшити якість грунту навколо яблуні і безпосередньо впливає на її врожайність. Досвідчені садівники не рекомендують використовувати при мульчуванні перепрілий гній, оскільки в ньому може міститися азот, що провокує зайвий ріст зеленої маси дерева. Це може привести до марної активізації рослини перед зимою, що вкрай не рекомендується.

Осінь – найкраща пора для того, щоб підготувати плодові дерева до наступного року. Від того, наскільки грамотно ви проведете підгодівлю і удобрення грунту, буде залежати ваш урожай.

Читайте також: Солома і папір допоможуть зберегти яблука до самої весни: корисні поради


Не пропустіть