Солома і папір допоможуть зберегти яблука до самої весни: корисні поради

Як зберегти яблука до весни? Це питання цікавить багатьох садівників. Більшість з них зазвичай вкладають зібраний урожай в 2 шари, а потім пересипають плоди тирсою або дубовим листям. Це допомагає зберігати яблука до квітня, а то й до травня. Але це не єдина умова доброго стану врожаю. У цій статті ми розповімо вам про невеликі хитрощі, які дозволять до весни насолоджуватися смаком зібраних яблук.

Підготовка

Про безпеку яблук потрібно починати піклуватися ще влітку. В кінці липня необхідно припиняти підгодівлю яблунь азотними добривами. Вони віддають плодам занадто багато нітратів, які скорочують термін зберігання фруктів.

Час збору

Літні яблука не підходять для тривалого зберігання. Ці плоди можна зберегти лише одним способом: зробити з них домашні заготовки.

У свіжому вигляді можна довго зберігати тільки зимові сорти яблук. Велике значення має своєчасний збір урожаю. Плоди необхідно обривати до настання стійких холодів.

Якщо яблука призначені для тривалого зберігання, то їх потрібно знімати з дерева до повного достигання. Вони дозріють під час зберігання.

Багато сортів яблук схильні до хвороб. Тому їх потрібно збирати якомога раніше. Але занадто ранній збір теж небажаний, так як шкірка яблук може стати бурою, а плід почати в’янути.

Чим більший плід, тим гірше він зберігається. Не підлягають довгому зберіганню і опалі фрукти.

Правила зберігання

Зібраний урожай яблук зберігають у підвалах, льохах або спеціальних сховищах. Перед зберіганням плодів приміщення потрібно підготувати:

  1. Обробіть сховище розчином гашеного вапна. На відро води вам знадобиться 1,5 кг препарату.
  2. Вимийте підлогу розчином залізного купоросу (5%), а ємності для зберігання плодів – кальцинованої содою.
  3. Приміщення потрібно також обробити препаратами від гризунів.

Складіть плоди в ящики. Довгі плодоніжки видаліть. Не мийте і не протирайте фрукти, щоб зберегти захисний шар на поверхні. На дно ємності можна постелити солому. Викладайте яблука в два шари. Один ящик вміщує близько 3 відер плодів.

Пересипайте фрукти тирсою і дубовим листям. Ви також можете обгорнути папером кожне яблуко.

У приміщенні потрібно підтримувати температуру від 0 ° до + 2 ° і вологість 80 – 90%.

Зберігання в пакетах

Зимові яблука невеликого розміру можна покласти в поліетиленові пакети. Такий спосіб зберігання не підходить тільки для сорту “Антонівка”.

Якщо тримати пакети при температурі від 0 ° до +3 °, то плоди будуть зберігати придатність близько 3 місяців.

Яблука виділяють вуглекислоту в герметичний пакет. При такому способі зберігання підтримується висока вологість. Все це сприяє хорошому збереженню смакових якостей.

У кожен пакет потрібно класти 1,5 – 2 кг яблук. Якщо ви використовуєте більший поліетиленовий мішок, то товщина його стінок повинна бути не менше 0,55 мм. Кожен сорт потрібно класти в окрему ємність.

Наповнювати пакети яблуками потрібно в приміщенні для зберігання. Якщо зробити це заздалегідь, то на поліетилені будуть накопичуватися крапельки вологи. Щільно запечатайте пакет і покладіть в ящик або підвісьте.

Висновок

Зимові види яблук відрізняються багатьма цінними властивостями. Вони містять багато вітамінів і мають приємний смак. Дотримуйтесь нескладних правил зберігання фруктів, і ви зможете збагатити свій організм корисними речовинами в холодну пору року.

Читайте також: Популярні помилки при зберіганні капусти, які можуть коштувати вам всіх приписів


Не пропустіть