Популярні помилки при зберіганні капусти, які можуть коштувати вам всіх приписів

Щоб урожай капусти залишився свіжим на всю зиму, потрібно правильно зібрати і підготувати овочі до зберігання. Для цього важливо знати, як обрізати качан, за яких умов його сушити й інші нюанси.

Качан

Зрізуючи качан, важливо пам’ятати про те, що він являє собою захисний бар’єр, що оберігає капусту від проникнення грибкових інфекцій та інших шкідливих бактерій. Найчастіше городники забувають про це і зрізають качан повністю, чого робити не варто.

Його довжина повинна залишатися не меншою за 5 см.

В іншому випадку на поверхні качана з’явиться додаткова ранка, через яку в нього можуть потрапити інфекції та мікроби. Більше 5 см також не варто залишати, так як це може викликати випадкове проростання овоча, яке скоротить термін його зберігання.

Сушіння

Перед тим, як відправити капусту на зберігання, її потрібно ретельно просушити. Для цього розкладіть урожай в сухому і добре провітрюваному приміщенні або просто на вулиці. Другий варіант підходить тільки в тому випадку, якщо стоїть тепла і суха погода.

Залишаючи капусту на відкритому повітрі, не кладіть її на голу землю.

Ця помилка призведе до того, що овочі погано просохнуть і після закладки на зберігання швидко почнуть гнити. Щоб цього не сталося, розкладіть урожай на дерев’яних піддонах або щільному шарі мішковини.

Зберігання впритул

Складаючи качани в льосі або сараї, не забувайте залишати між ними відстань в 3-5 см. Якщо покласти овочі впритул один до одного, це ускладнить процес провітрювання, через що капуста швидко почне підгнивати.

Крім того, при зараженні одного качана, сусідні також підхоплять його захворювання, і ви втратите весь урожай.

Загортання в газету

Сама по собі ідея загорнути капусту в папір не така вже й погана. Цей матеріал не ускладнює надходження свіжого повітря до овочів, а також не дозволяє качанам стикатися один з одним, що, як ми вже з’ясували, може привести до псування всього врожаю.

Але використовувати для цього газету не рекомендується, тому що на її поверхні є типографська фарба, в складі якої є багато шкідливих для людського організму речовин.

В процесі зберігання ці речовини можуть потрапити всередину капусти, через що вона стане непридатною для вживання в їжу. Щоб цього уникнути, замініть газету звичайним папером.

Відсутність перевірок

Як би добре ви не підготували овочі до зимового зберігання, час від часу їх потрібно перевіряти. Це допоможе своєчасно помітити екземпляри, що зпісувалися і прибрати їх. Якщо не робити цього, підгнилі або заражені грибком качани можуть стати причиною псування всіх інших овочів.

Проводити перевірки потрібно не рідше, ніж 1 раз на місяць.

Уникаючи описаних помилок, ви легко збережете весь урожай капусти до весни. Головне, не забувайте, що в спеціально підготовленому приміщенні повинна бути висока вологість і низька температура.

Читайте також: Щоб морква не псувалася до весни, є кілька способів її зберігання взимку

Не пропустіть